reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko już potrafi....

A ja znalazłam sposób na to żeby Sebastian leżał na brzuszku, a właściwie sposób sam sie znalazł. Na scianie nad łóżeczkiem malego wisi zdjęcie mojej Julki i po którejś kąpieli jak smarowałam mu plecki na przewijaku to zobaczył zdjęcie i leżał tak 15 minut , gadał do zdjęcia a my padaliśmy ze śmiechu . :tak::-D problem sie rozwiązał a Sebaś uwielbia leżec na brzuchu i gadać do zdjęcia :-)
 
reklama
Moja Ania nadal nie podciąga główki do siadania. Na brzuszku bardzo wysoko unosi łebek. A gdy leży na pleckach i ciągnę ją za rączki to się śmieje:-)Czasami podnosi klatkę piersiową i nóżki.
 
Moja Ania nadal nie podciąga główki do siadania. Na brzuszku bardzo wysoko unosi łebek. A gdy leży na pleckach i ciągnę ją za rączki to się śmieje:-)Czasami podnosi klatkę piersiową i nóżki.
Ma jeszcze na to czas. Gdy byłam z moim synkiem na rechabilitacji w zeszłym tygodniu to pani rehabilitantka powiedziała że nie ma co przesadzać że jeszcze jest czas. Pewnie każda mama by chciała aby maleństwa się szybko rozwijały ale wszystko w swoim czasie :tak:
 
Icedal GRATULACJE dla Sebastianka :-) !!!!!!!

No a u nas problem z siadaniem, jak ciagne go za raczki to on chop na proste nogi i stoi zamiast siadac :sorry2: moze jakies pomysly jak cwiczyc powolutku siadanie??
A i czy to normalne zeby dziecko trzymalo sie sztywno w powietrzu i czy mozna juz sie z nim tak bawic?? M wczoraj malego podnosil do gory a ten sztywnial jak deska i sie cieszyl :-D
 

Załączniki

  • DSC_1133.jpg
    DSC_1133.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 38
Adas13 Sebastian tez sztywnieje jak sie go w powietrze podnosi, a chichra się przy tym niesamowicie. Właściwie to nie jestem pewna czy tak można robić :sorry: Napewno nie wolno podrzucac do góry ani teraz ani w przyszłości!!!!
 
No wlasnie niby sie dzieciaczki hihraja jak sa tak wysoko ale czy to zdrowe?? No ale skoro trzymaj sie sztywno to chyba nic nie bedzie jak od czasu do czasu silny tata sie pobawi :tak: O podzucaniu to wiem, tylko jak ja to dziadkowi wytlumacze skoro on cala nasz trojke podrzucal i przewracal w powietrzu i jakos nam nic sie nie stalo (no moze mamy male problemy z tabliczka mnozenia :-D ) Adas uwielbia jak robie patataj patataj na kolanakach, albo jak jest na raczkach, a jeszcze lepiej na lozku :tak:
 
Czesc Listopadowki! Widze, ze zalozylyscie nowy bardzo ciekawy watek :-)
Wasze maluszki juz tak duzo potrafia :-) Pewnie dumne z Was Mamuski!

Moja Julia potrafi siedziec podparta, trzyma ladnie glowke, usmiecha sie, gaworzy, trzyma w raczce grzechotke. Z kazdym dniem jest inna i zaskakuje Nas czyms nowym. Wg tego co pisza, to w tym miesiacu ma zaczac glosno sie smiac :-) Juz nie umiem sie doczekac!
My tez bawimy się z Julia unoszac ja do gory. Moj M tak robi. Mi osobiscie to sie nie podoba bo boje sie ze cos zlego moze z tego wyniknac, ale za to Julcia jest zachwycona!

Taka mala, a jest calym moim SWIATEM!
 
Moj synus opanowal nowa umiejetnosc, plucie sie nazywa:tak::-D:confused:. Jak tylko otworzy oczy zaczyna jazde na motorze i piane sliny wypluwa a ja nie nadarzam go wycierac:tak:.
 
  • Macius wczoraj skonczył 3 miesiące, ale jest straszny leniuszek w podnoszeniu główki na brzuszku(kłade go codziennie po kilka minut-do pierwszego nerwa, mam nadzijeje ze wycwiczymy niebawem).
  • Trzyma grzechotke kilka munut (jak mu wlożymy do raczki)
  • Od kilku dni głośno sie smieje i sam "zaczepia".
  • Jak ktos mu sie nie podoba to rob "podkówke" czyli zbiera sie do płaczu(dzis to odkryłam).Łapie raczkami moja twarz, wkłada raczki do swojej buzi, bawi sie nimi, wkłada tez raczki do mojej buzi i "bada".
  • Narazie to tyle
 
reklama
Moje slonko w koncu polubilo na brzusiu lezec, pieknie i dlugo trzyma glowke, i nawet pierwszy raz obrocila sie z brzuszka na plecki :-)
Caly czas podnosi sie do siadania, nie chce wcale lezec na plasko i dzis zauwazylam, ze wyciaga obie raczki do chwytania grzechotek :-D.
Aaa jeszcze jedno, nauczyla sie piszczec tylko, ze na wdechu zamiast wydechu i czesto drapie ja przez to w gardelku:rofl2:
 
Do góry