reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko mnie nie słucha

@aniaslu bardzo dobrze to ujęłaś, masz 100% racji.

Co jeszcze mogę dodać. @bezeluszek masz naprawdę masę obowiązków na głowie, a dobra jest niestety ograniczona. Przyjrzyj się, jak radzisz sobie z tzw. „zarządzaniem czasem”. Każda minuta, którą uda Ci się wygospodarować, jest na wagę złota – możesz ją przeznaczyć na odpoczynek, zabawę z dziećmi, bądź cokolwiek tylko zechcesz. Co mam na myśli? Nieustannie rozglądaj się, gdzie możesz zaoszczędzić parę minut.. Jak gotujesz obiad, gotuj od razu na przynajmniej dwa dni. Staraj się obowiązki domowe zamieniać w zabawę i wciągnąć w to swoje dziewczyny. Możecie np. ustawić stoper na 15 minut i postarać się wspólnie posprzątać jakiś pokój w tym czasie. Pamiętaj, że towarzysząca temu „ekscytacja” to klucz do sukcesu, to ma być prawdziwy wyścig z czasemMów im też wprost, że chcesz z nimi spędzać czas, ale przez nadmiar obowiązków masz go mało. Pomożecie mi sprzątać – zajmie to z waszą pomocą pół godziny, mi samej zajmie to godzinę, zaoszczędzony czas przeznaczymy na zrobienie czegoś fajnego razem. Ustalcie od razu, co to będzie. Niech zobaczą, że pomagając mogą dla Ciebie „kupić” czas, który „wydacie” np. na wspólne zagranie w jakąś planszówkę.


Skoro macie psa regularnie przypominaj swoim córkom, że opieka nad nim to również ich obowiązek. Tak jak wcześniej pisałem, jest to fajna okazja, by nauczyć je odpowiedzialności i opieki nad żywą istotą, skorzystaj z niej!


w pomocy mi nie ma takiego problemu wolą myc naczynia niz sprzątac u siebie :)
 
reklama
Do góry