reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko nie chce pić, co robić??

ivonne85

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Luty 2009
Postów
15
Mój synek ma prawie 7 miesięcy i nie chce przyjmować żadnych napojów.Toleruje jedynie mleczko , zupki i jabuszko.Krzywi sie nawet na wodę i niec wiem jak zachecic go do picia.Jesli macie jakies doswiadczenia prosze o wskazówki.
 
reklama
Moja mloda tez tak miała. Spokojnie, pewnego dnia zechce. Nic na razie mu się nie stanie, jak będzie pił mleko, skoro tak chce. Co jakiś czas podawaj mu z uporem maniaka ta wodę i w końcu załapie. Moja Ala zaczęła popijać dopiero około 8-9 miesiąca, a potem tak się rozsmakowała, że już niczego nie tknie oprócz wody, zawsze z butelką pod pachą :tak:
 
Ivonne, moj maly tez zbytnio wody nie lubi chociąz nie powiem czasem wypije. Na poczatku nie chciał wcale jak miał 1 m-c, potem stopniowo mu dawalam i zalapał:-). Uważam, że powinnas probować, powinien jednak ten zołądeczek wyplukac troszkę, tym bardziej ,ze on wcale nie taki mały juz jest. Może jakąś herbatka go zachęcisz? Jak nie jest specjalnie na nic uczulony próbowalabym z herbatkami do skutku..:tak:
 
Moj tez nie ma ochoty pic za bardzo :tak: tylko w te upaly udaje mi sie mu podsunac to i owo do picia :tak: mysle kupic herbatke albo sok jablkowy bo wiem ze ten smak lubi :tak:
 
Mój synek ma prawie 7 miesięcy i nie chce przyjmować żadnych napojów.Toleruje jedynie mleczko , zupki i jabuszko.Krzywi sie nawet na wodę i niec wiem jak zachecic go do picia.Jesli macie jakies doswiadczenia prosze o wskazówki.

Zuzka jak miała 9 mieięcy przestała pic z piersi. Nie tolerowała butelek i niekapków. przez miesiąc żadnych płynów-lekarz powiedział,że widocznie nie jest spragniona:szok:Kupiłam zwykły kubeczek z melaminy i piła ale tylko herbatke bobovita z jabłka i melisy. Ale ciągle dokupowałam inne ustniki do kubeczków niekapków i trafiłam na canpola który jej przypasował.;-) Ale herbatka niezmiennie ta sama albo woda z cukrem:no:
 
karmie piersia
moja polroczna corka nie pije wody ,sokow,herbatek-ewentualnie kilka lykow i koniec.lyzeczka tez tylko troszke i koniec.mysle,ze piers zaspokaja jej pragnienie.
 
Z pewnoscia karmienie piersia zaspokaja pragnienie,ale nie martw sie tym,ze dziecko an razie nie przyjmuje zadnych napojów,jak zachce mu sie pic to napewno zacznie normalnie przyjmowac napoje.
 
Mamy problem herbatkowy.
Damian nie jest karmiony piersia, co za tym idzie trzeba mu miedzy posilkami podawac herbatke badz przegotowana wode... jednak tu pojawia sie problem. Synek herbatce, wodzie mowi stanowczo nie. Nawet kiedy jest maksymalnie glodny, nie wypije wiecej niz 10ml herbatki ani wody... za to mleko? Odrazu cala flache... probowalam przed karmieniem, w poowie czasu do, po spacerze i nic... Damian nie chce pic niczego poza mlekiem. Czy moge cos zrobic? Co moze byc skutkiem tego, ze synek nie pije herbatki? Z tego co wiem, to picie samego mleka dla tekiego maluszka jest zbyt ciezkie... prosze o poradę.
 
z tego co czytałam Twoj maluch tak jak moja córcia jest na bebilonie pepti. Gdzieś kiedyś czytałam że nie zawsze trzeba dopajać maluchy na butli, tzn dopóki nie zaczną mieć kłopotów z kupką. U nas Jula wogóle nie chciała pić. Wody max 20 przez cały dzień. Herbatki wogóle, więc dałam sobie spokój. W sumie Jula kupki robiła normalne bez kłopotów wiec po co na siłę jej mialam pchać wodę. Teraz pije soczki, ale tylko przed obiadkiem, bo później nawet łyka nie zrobi. A wodę podaję w nocy przed butlą. Wtedy rano mamy śliczną kupkę. Może więc spróbuj choćby przez sen w nocy podać troszkę. No i mi pediatra powiedziała że też nie koniecznie trzeba dopajać. Więc może kiedyś to była reguła, może mleka były inne i powodowały zaparcia. Teraz może są lepsze i dlatego nie każdy poleca dopajanie , nie wiem :-)
 
reklama
Mamy problem herbatkowy.
Damian nie jest karmiony piersia, co za tym idzie trzeba mu miedzy posilkami podawac herbatke badz przegotowana wode... jednak tu pojawia sie problem. Synek herbatce, wodzie mowi stanowczo nie. Nawet kiedy jest maksymalnie glodny, nie wypije wiecej niz 10ml herbatki ani wody... za to mleko? Odrazu cala flache... probowalam przed karmieniem, w poowie czasu do, po spacerze i nic... Damian nie chce pic niczego poza mlekiem. Czy moge cos zrobic? Co moze byc skutkiem tego, ze synek nie pije herbatki? Z tego co wiem, to picie samego mleka dla tekiego maluszka jest zbyt ciezkie... prosze o poradę.
dobrze jest dawać pić.nawet jeśli wypije Ci tylko 10ml.moja jako prawie 9m.dziewczyneczka nie piej wiecej na raz.tylko po trochu.z tym że ja nie daje już jej herbatek tylko samą wodę.nie daje też soczków.raz 5ml popije raz 10ml. a mleko jak wyczuje w butli to już trochę wiecej.wiec podawaj mu pić kilka razu ile pociągnie tyle się napije.nie wciskaj mu całej butelki:-Dlepiej żeby Ci popił niż herbatkę potraktował jako posiłek.lepiej jak ci mleko zje niż napełni się wodą.pozdrawiamy
 
Do góry