reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moje dziecko ssie palec - co robić?

anetah

Aktywna w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2007
Postów
72
Kochane mamy moja córeczka ssie palec a dokładnie dwa. Ma 13 miesięcy. Poradźcie mi proszę jak odzwyczaiłyście swoje dzieciaczki takich nawyków.
 
reklama
Mój syn ma ponad 3 lata i dalej ciąga dwa paluchy:tak:, nie wiem czy jest jakaś skuteczna metoda, żeby go od tego oduczyć
 
a próbowałyście tych lakierów co się maluje paznokcie by dziecko nie obgryzało paznokci?
Jak possie taki paluszek to może nie zasmakuje jej/jemu ?
 
WITAM WSZYSTKICH :-) JA MOJEJ CÓRECZCE POSYPAŁAM PALUSZKI PIEPRZEM NA POCZĄTKU PRÓBOWALAM Z SOLĄ ALE NIE DAWAŁO TO ŻADNEGO EFEKTU OBLIZAŁA PALCE I DALEJ TRZYMAŁA W BUZI Z PIEPRZEM NIE BYLO TAK ŁATWO :tak: I SIĘ UDALO. ŻYCZE POWODZENIA
 
może sposób z pieprzem jest ok ale zadziała w dzień, a mój syn namiętnie ciąga paluchy także przez sen:szok:
 
może sposób z pieprzem jest ok ale zadziała w dzień, a mój syn namiętnie ciąga paluchy także przez sen:szok:
A próbowałaś z tym lakierem na noc posmarować?
Ja też byłam ta ciągnąca kciuka.I to do dość późnego wieku.No i teraz mam za swoje :baffled: czyli zły zgryz :baffled:
Dlatego dziecku wole dać smoczka od którego szybciej odzwyczaje.:sorry2:
 
Do góry