reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko tez bedzie wczesniakiem

Misia urodzila sie nagle w 32.tc. Wazyla 1600gr i miala 41 cm. Malenstwo! A jednak urodzila sie na 10 ptk. Ma dzis 4.5 roku i jedyne co ma wczesniactwa to to, ze jest z tych mniejszych 4-latkow (ale tez nie ma po kim byc "z tych wiekszych"!).A co do rozwoju to musze sie pochwalic, ze zamiast byc "za" to zawsze duzo wyprzedza rowiesnikow. Min. o ROK!!! (to ocena psychologa a nie moja).
Moj brat tez jest z 32.tc, tez byl maly w szkole itd.....Dzis ma 33 lata. Chlop jak dab!
I o dziwo ani Misia, ani moj brat nigdy nie mieli problemow zdrowotnych. Brat poza przeziebieniami to ospe przeszedl w wieku 18 lat, a Misia do dnia dzisiejszego brala antybiotyk 2 razy. Ostanie przeziebienie (tydzien temu) dopadlo ja po ca.10 bezchorobowych miesiacach. Oboje choruja rzadko i szybko dochodza do zdrowia (PUK, PUK, ODPUKAC!!!!)
Wczesniak potrafi zadziwiac!!! I ma wole walki!!!

Maldo - Trzymam za Ciebie kciuki! Walcz o WAS! O maluszka sie nie martw, bo masz takie same szanse (a moze i wieksze, bo macie lepsza opieke!) na zdrowe dziecko jak wiele innych matek. Bedzie jak ma byc a swoimi nerwami napewno nikomu nie pomagasz. Obojgu Wam napewno potrzebny jest spokoj.
Glowa do gory, mysl pozytywnie i zbieraj pozytywna energie, ktore wszystkie tu do Ciebie slemy!
 
reklama
Nie martw się Kochana. Lekarze chcą dla Was jak najlepiej. Ja też urodziłam w 26 tygodniu z powodu odchodzących wód. Moje małe urodziło się i ważyło zaledwie 930 gramów! A teraz ten piernik mały waży już ponad 6,5 kilo!
Ten na górze wie co robi, zaufaj Mu! Buziaki;-)
 
maldo trzymam za was mocno kciuki jak pisała mama franiowa lekarze przygotują dziciatko dadzą sterydy a uwierz mi to bardzo dużo!!!! w porównaniu do mam w tym i mnie gdzie z dnia na dzien urodziłam.......wiec mysle ze na pewno bedzie dobrze!!!! ja jestem z 33tc mój mąż32tc te 30lat temu i jest ok a przy dzisiejszej technice to poprostu super opieka nad tekimi maluchami! brzuszka nie głaszcz jedynie przyłóz by nie wywoływać skurczów-mnie tak lekarzemówieli.bedzie kochana dobrze! myśl pozytywnie bądz spokojna i myśl o maleństwie ale także o sobie!
 
Ja również urodziłam przed terminem 34 tydzień.(4 miesiące temu) był to niespodziewany poród (po odejściu wód płodowych) i wtedy byłam po prostu w szoku.nie zdążyli mi podać steryd na rozwinięcie płucek ;/;/a ty chociaż będziesz na to nastawiona i lekarze wam pomogą. będzie dobrze :):)
 
maldo dodam swoje 3 grosze - ja akurat urodziłam w 32 tyg. zupełnie nagle i do dziś nie wiadomo co jest powodem - najprawdopodobniej niewydolna szyjka (niewydolność ciśnieniowo-szyjkowa to się chyba nazywa); w każdym razie przez to mój synek urodził sie w zamartwicy (początek porodu w domu, a wyskoczył - dosłownie - w karetce wiozącej nas do najbliższego szpitala) i dostał tylko 1 pkt., po 10 min. czyli już w szpitalu doszedł do 7; przez tak niespodziewany obrót akcji nie było mowy o przygotowaniu się na wcześniejszy poród, maluch nie dostał sterydów na przyspieszenie rozwoju płuc (za to ja na izbie przyjęć szpitala, z którego mnie odesłano na 2 godz. przed całą akcją dostałam zastrzyki rozkurczające, które w tej sytuacji tylko przymuliły dziecko) i 15 dni spędził pod respiratorem; ale chcę Ci napisać, że mimo to wyrównał różnice rozwojowe w okolicach 9 m-ca i teraz uczy się stawiać pierwsze samodzielne kroki;
wcześniaki potrafią zadziwiać wszystkich - zarówno rodziców, jak i lekarzy specjalistów:tak: wierzę zatem - i Ty też nie pozbawiaj się tej wiary - że Twój Skarb dzięki odpowiednim przygotowaniom, mimo iż wcześniej, powita świat w bardzo dobrej kondycji i pozwoli Tobie cieszyć się macierzyństwem. A Ty, dzielna mamo, będziesz mogła poddać się skutecznemu leczeniu!
życzę Ci mnóstwo wiary w to, że na Waszej wspólnej drodze będzie wiele okazji do cieszenia się byciem razem:tak:zdrówka dla Was obojga!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry