reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje Maleństwo, mama odda Cię do żłobka...

A ja mam Gabrysię dać do żłobka od września i jak mąż byl po dokumenty to pani powiedziała ,ze dopiero w kwietniu są zapisy i nie ma takiej możliwości żeby dzieciątko nie było przyjęte ,u nas w Kielcach jest jedno państwowy żłobek i nie wiem czemu nie ma przepełnienia .:baffled: A opłaty nie są duże wszystko do 200 złotych miesięcznie a opiekunki u nas w Kielcach biorą 5-6 zł za godzinę :tak:
 
reklama
Nie wiem jak jest w przypadku żłobka, ale w przedszkolach pierwszeństwo mają mamy samotnie wychowujące = bez ślubu. Mówili coś o tym?

O , kobieto, a to nowina... Nikt mi nic nie mówił na ten temat, na ich stronie w necie też nic takiego nie było. W sumie nie wychowuję samotnie.... ale ślubu nie mam.... No i Julka nosi nazwisko tatusia (Ma na nazwisko MYSZKA:-) )
 
Ależ słodkie nazwisko ma Juleczka, bardzo mi się podoba! :-D
Patri u mnie identyczna sytuacja - my też bez ślubu, Milenka tez ma nazwisko tatusia a nie moje. Ale z formalnego punktu widzenia, jesteś mamą samotnie wychowującą. Ojciec mógł uznać dziecko i dać mu nazwisko i tylko tyle. Kiedyś mogli prosić o pokazanie dowodu gdzie był wpisany stan cywilny. W nowych tego nie ma....
 
Mogą jedynie po urzędach grzebać... czytałam o tym ostatnio artykuł w Wyborczej, dotyczył przedszkoli. Wiele mam zamężnych kłamało, że są samotnie wychowujące. Zaczęto sprawdzać ich faktyczny stan cywilny. Teraz bardziej tego pilnują, gdy któraś napisze, że rozwódka, mogą prosić o pokazanie papierów rozwodowych albo separacyjnych. Ale MY obie formalnie jsteśmy samotnie wychowujące... dopytaj się w tym żłobku. Te mamy mają pierwszeństwo. Późneij te rodziny, gdzie oboje rodziców pracuje. Może nie wszystko stracone? ;-)
 
Wiesz co Joasiek, jesli tatus uznal dzidzie. ale jej nie wychowuje, to sa zwykle zasadzone alimenty. Ja mialam kiedys taka sprawe urzedowa, chodzilo o dodatek do mieszkania. Aj, za skomplikowane zeby tlumaczyc. W kazdym razie urzednik spytal o alimenty skoro ojciec uznal dziecko a nie wychowuje go...No w koncu za cos to dziecko musze utrzymac skoro ja nie pracuje tylko studiuje. No spalilam cegle, bo nie wiedzialam co powiedziec, kazal mi napisac oswiadczenie , ze nie utrzymuje zadnych bliskich kontaktow z ojcem dziecka, pod grozba odpowiedzialnosci karnej oczywiscie. Spocilam sie wtedy jak mysz. Na szczescie sprawe jakos dalo sie roziwazac bez takich oswiadczen...
 
Lenulka ja też mam zamiar to wykorzystać. Do czasu aż Milenka pójdzie do przedszkola może jeszcze nie weźmiemy ślubu :happy:

Patri masz rację, ale z tego co wiem, to nie dochody rodziny są brane pod uwagę przy przyjeciach, tylko kryterium jest liczba osób do opieki nad dzieckiem. Jeśli są dwie, to któraś może zostać w domu z maluszkiem. Samotna mama z samych alimentów się nie utrzyma, musi pracować, więc dzieci z takiej rodziny są przyjmowne w pierwszej kolejności do przedszkola. Ze żłobkami powinno być podobnie.
 
W Warszawie najwazniejszym kryterium jest kolejnosc zgłoszen.Do złobka zapisuje sie na 1,5-2 lata lata wczesniej. Nastepnie konieczny jest meldunek warszawski matki i dziecka (i ojca jesli jest) a dopiero pozniej samotne macierzynstwo. A i jeszcze to ze oboje rodzice ,musza byc zatrudnieny i na pelen etat na umowe o prace lub studiowac dziennie. Inaczej nie ma szans.Wiem tez na pewno ze zaczeli sprawdzac(w 1 przedszkolu na 100%) jak to jest z samotnymi matkami. Bo do przedszkola przyjeto dzieci samych samotnych matek(bo dla pozostałych zabrakło miejsc) a odbierali je tatusiowe.

A do prywatnej akademii maluszka tez czekam juz ponad rok i nadal nie ma nadal miejsca ...
 
reklama
Wczoraj pytałam,u nas żłobek ok 360 zł.Zapisy są na wrzesień,ale nie ma juz miejsc.Jeżeli ktoś sie teraz zapisuje ma szansę na kolejny rok.
 
Do góry