reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje pół roczne dziecko nie chce nic jeść!!

Dołączył(a)
2 Kwiecień 2015
Postów
1
Moje półroczne dziecko nie chce nic jeść nawet mleka modyfikowanego, dodam, że zmieniałam już na każde i nadal jest to samo,o zupkach też mogę zapomnieć bo wszystko wypluwa. Jedyne co spożywa to jogurciki i soczki. Ale to zbyt mało...Poradźcie mi coś proszę!!!
 
reklama
Weź mu odstaw te soczki i jogurciki, proponuj często mm. W ogóle nie je czy bardzo mało? Dietę rozszerzaj warzywami, a nie niezdrowymi zapychaczami. Po co mu one? Co na ten brak apetytu lekarz? Dziecko zdrowe?
 
Podobnie jak poprzedniczka odradzam słodkości, bo się dziecko przyzwyczaja do słodkiego smaku i innego nie chce. Dietę rozszerzamy najpierw warzywami, dopiero później owocami...
 
Po pierwsze spokojnie. Dużo dzieci wcale nie jest zachwycone pomysłem rozszerzania diety ;-)
Tak jak dziewczyny piszą, rozszerzaj dietę warzywami. Nam pomogło dodanie małej ilości dobrej jakości masła. Smak był inny i maluch przekonał się do nowości. Jednak zajęło nam to sporo czasu. Na początku zjadał kilka łyżeczek i to przy dużym wysiłku. Głupie miny, jakieś akuku i kilka łyżek udawało się wepchnąć ;-) z owocami też było ciężko. Wszystkie były blllleeee Zaczęłam mieszać je z kaszką manną, z jogurtem naturalnym itp i jakoś ruszyło.
Przede wszystkim dużo cierpliwości i codziennie z uśmiechem na twarzy. Wiem, ze ciężko ale uwierz, że w końcu zadziała :-D
 
Jeśli Twój maluszek jest typem niejadka to zdecydowanie podawanie soczków nie jest dobrym rozwiązaniem. W prawdzie są one bogate w witaminy jednak są bardzo sycące i Twój malec może nie mieć już apetytu na konkretny posiłek.
Jeśli podajesz gotowe dania ze słoiczka, może maluch będzie preferował Twoją kuchnię? Spróbuj mu ugotować ulubione warzywa. Lub odwrotnie- wybrać nowy smak słoiczka, którego jeszcze nie miał okazji poznać:) A może dłuższy spacer i świeże powietrze zaostrzą jego apetyt?
Mój maluszek do tej pory ma czasami dni, kiedy jest bardziej marudny przy posiłkach. Jednak później szybko nadrabia to zaniedbanie.
 
Może napisz nam jak wygląda typowe menu, ile czego zjada w ciagu dnia. Czasem wydaje się,że dziecko zjada niewiele ale jak spojrzeć na to z boku, może nie jest wcale tak źle. :tak:

Jak poprzedniczki, odstawiłabym soki i jogurty bo to wszystko słodkie i zapycha, a poza tym zmienia preferencje smakowe.
Mm wprowadzasz dopiero teraz? Wcześniej karmiłaś piersią?
To chwilowy brak apetytu czy zawsze tak było?
No i jak wypada na siatkach centylowych?
 
reklama
Poprawił się maluszkowi apetyt? Chętniej je? A może pojawią się ząbki? Dzieci wówczas też są bardziej marudne i kapryśne przy jedzeniu. Podziel się z nami dodatkowymi informacjami:)
 
Do góry