reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje przygotowanie do DOBREGO porodu

wielomatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Październik 2022
Postów
1 334
Cześć :)

Jestem bardzo ciekawa, jak przygotowujecie się do DOBREGO porodu. Za mną 4 naturalne porody, każdy udany, każdy w miarę szybki i z każdym nabywam coraz większej pewności siebie i świadomości swojego ciała. Wiem, że w moim przypadku dużo dało dbanie o higienę mentalną - nie słuchanie złych historii porodowych, czytanie mądrych książek.
Teraz, przed piątym porodem zaczynam świadome przygotowania do porodu. Z uwagi na nakaz leżenia odbywają się one poprzez czytanie dobrych treści. Ostatnio czytałam o hipnoporodzie, póki co tematu nie zagłębiłam.
Jak jest / było u Was?
 
reklama
Hej;) jednym z elementów przygotowania do hipnoporodu jest wlasnie nie słuchanie złych historii porodowych;) idziesz w dobrym kierunku;)

Jestem istruktorem hipnoporodu. Przygotowuje mamy/ pary do porodu w glebokim relaksie. Prowadze tez sesje relaksacyjne. On line i stacjonarnie na terenie Krakowa i okolic;)

Moj drugi porod byl hipnoporodem, wiec znam tez temat ze strony praktycznej.

Uogolniajac: przez ciaze uczysz sie wprowadzac w stan glebokiego relaksu. Nabywasz w tym wprawy i wtedy w czasie porodu latwo Ci wejsc w ten stan. W czasie transu oragnizm wytwarza endorfiny i oksytocyne, a dodatkowo cialo jest rozluznione. Stwarzamy idelane warunki do porodu;)

Nie musze wspominac, ze Maluszek w brzuchu czuje emocje Mamy. Takie regularne relaksacje dzialaja kojaco i na Mame i na Dziecko;)

To tak w skrócie;)

Zapraszam na moj profil na FB: Link do: Twój poród w głębokim relaksie
 
Ja bardzo polecam książkę Katarzyny Oleś " Poród naturalny" . Super się czyta, zwięźle i na temat. Książka ma bardzo wiele pozytywnych opinii. Ja będę rodzic pierwszy raz i dzięki tej książce mój strach przed porodem jest nieco mniejszy i także staram się nie słuchać opowieści porodówek 😊
 
Cześć :)

Jestem bardzo ciekawa, jak przygotowujecie się do DOBREGO porodu. Za mną 4 naturalne porody, każdy udany, każdy w miarę szybki i z każdym nabywam coraz większej pewności siebie i świadomości swojego ciała. Wiem, że w moim przypadku dużo dało dbanie o higienę mentalną - nie słuchanie złych historii porodowych, czytanie mądrych książek.
Teraz, przed piątym porodem zaczynam świadome przygotowania do porodu. Z uwagi na nakaz leżenia odbywają się one poprzez czytanie dobrych treści. Ostatnio czytałam o hipnoporodzie, póki co tematu nie zagłębiłam.
Jak jest / było u Was?
Jestem w 34+ tc i pierwszy poród jeszcze przede mną, ale w przygotowaniach bardzo pomogły mi materiały na Youtube douli Bridget Teyler. Są po angielsku, ale jeśli komuś to nie przeszkadza to polecam, dzięki nim nabrałam pewności, że sobie poradzę. A co do konkretów, to u mnie oprócz pozytywnego myślenia są to głównie techniki oddechowe na czas porodu, łagodne ćwiczenia wzmacniające (głównie joga i pilates), pozycje pomagające dziecku ułożyć się w odpowiedniej pozycji, herbaty z pokrzyw i z liści malin w 3 trymestrze.
 
reklama
Do góry