reklama

Montowanie fotelika

Temat na forum 'Plotki wózkowo - koleżeńskie' rozpoczęty przez Rijanna, 28 Maj 2014.

1. Rijanna

Rijanna Fanka BB :)

Drogie Mamusie, w jaki sposób montujecie swoje foteliki samochodowe? Tyłem czy przodem? na czym, na pasach czy na bazach? Czy każdy fotelik montujes ię inaczej czy są jakieś złote zasady?

2. biala_dama

biala_dama Fanka BB :)

Wszystko zależy od fotelika i samochodu,czyli najlepiej spytać w trakcie zakupu;]Jeśli się tylko da to bezpieczniej dla dziecka jest tyłem do kierunku jazdy i isofix też daje większe bezpieczeństwo.Czasem są takie spotkania np bezpieczny maluch (organizowane przez firmę maxi cosi która ma foteliki)i tam pokazują jak się montuje fotelik,bardzo fajne warsztaty edukacyjne a nic nie wciskają

3. reklama
  4. Rijanna

słyszałam o tych warsztatach maxi cosi, jak beda u mnie to moze się wybiorę, ja nie mam systemu isofix u siebie w aucie :(

5. kajetankas

kajetankas Początkująca w BB

system isofix daje dużo większe bezpieczeństwo dziecku w foteliku,szkoda że nie masz takiej opcji,ale są podobno bazy które się montuje w samochodach bez systemu isofix chyba easy bazy się nazywają musisz sobie sprawdzić,działają na zasadzie jak isofix,więc warto

6. Rijanna

dzięki, czytalam o tych bazach, jest duzo napisane na stronie wlasnie maxi cosi, no u mnie isofixu nie ma, wymiana auta nie wchodzi w grę, zastanowie się nad tą baza do pozostalych aut

7. alo23

alo23 Fanka BB :)

a tak na prawde, to duzo daje zeby umiejetnie fotelik przypiac na pasach, trzeba tego juz troszke bardziej pilnowac by pas byl dobrze naciagniety, nie skrecony itp, a jak ma sie baze to klik, i zielone swiatelko sie swieci i mozna jechac, baza to duza wygoda zwlaszcza ja sie duzo podrozuje

8. matyldda

matyldda Zaangażowana w BB

Bardzo mi się podoba własnie ta opcja bazy w maxi cosi bo z pasami to często duży problem jest

9. Rijanna

ja widzę dwie podstawowe zalety w swojej bazie maxi cosi:1
    1. montuję fotelik w sekundzie i zawsze wiem, ze jest dobrze zamontowany, bo mi okienko zmienia się na zielone
    2. fotelik jest stabilny i nie ma szans by się ruszał np. na boki

10. reklama
  11. alo23

alo23 Fanka BB :)

dokladnie, fotelik nie ma opcji zeby sie przechylal, jest to bezpieczniejsze i duze ulatwienie bo nie trwa zbyt dlugo, pebbla wsadzam i wyjmuje w kilka sekund i nie martwie sie ze pas zle naciagniety czy cos

Poleć forum