reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Monural

Distinct

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Luty 2015
Postów
25
Dziewczyny, czy któraś z Was musiała zastosować ten antybiotyk w czasie ciąży?

Lekarz przepisał mi to dzisiaj, bo z badania moczu wyszła jakaś masakra. Kazał wypić roztwór dzisiaj wieczorem tylko nie bardzo rozumiem leczenie tym lekiem... :/ A konkretnie, jeśli wypije to dzisiaj to kiedy powinnam zrobić powtórne badanie? W jakiej wodzie rozrabia się ten proszek?
 
reklama
Tu masz profesjonalny link do info o leku Medycyna Praktyczna MP OnLine
A w skrócie:
przygotowanie- Zawartość saszetki należy dokładnie rozpuścić w 50- 75 ml wody lub innego płynu i wypić bezpośrednio po przygotowaniu. wieczorem z pustym pęcherzem, woda np zwykła , przegotowana, niegorąca
Badanie - Zazwyczaj objawy zakażenia ustępują na 2 lub 3 dzień od rozpoczęcia leczenia.czyli potencjalnie badnie jest sens robić po weekendzie. ale proponuje dodac jeszcze ze 2- 3 dni.
Duzo pij plus jedz żurawinę bo zmniejsza przyleganie bakterii do pęcherza moczowego.
pzdr i miłego i zdrowego
 
A jeśli kolejna wizytę mam za miesiąc to badanie mogę odłożyć do kilku dni przed wizytą?
 
możesz odłożyć wtedy jak coś będzie to Ci znowu coś przepisze, aczkolwiek ja mam okropne problemy z pęcherzem, a saszetka Monural jest super :)
 
Lekarz mi go przepisał ale ja byłam uparta i zaparłam się że antyiotyku to ja w ciąży brać nie będę !
Miałam czyste sumienie ale dolegliwości zapalenia pęcherza są okropnie nieprzyjemne. Brałam Urofuraginum, Urosept i piłam sok z żurawiny, do tego zero słodyczy. Przeszło mi choć takie leczenie trwa dłużej..
 
No tak tylko mi chodzi o to czy jak wypije to dzisiaj, to czy badanie ma sens kilka dni przed wizytą? Ja nie mam problemów z pecherzem tylko z bakteriami wiec nie wiem czy jest sens wziąć to dzisiaj i zrobić badanie sprawdzające za kilka dni, bo przecież bakterie mogę mieć znowu a jakbym zrobiła badanie przed samą wizyta to miałabym większą pewność, że się ich pozbylam.
 
Do góry