reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia 3 miesięcznego synka

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Cześć,czy komus są znane normy w kwestii wyników morfologii dla 3 miesięcznego niemowlęcia?
Wiem,że normy podane w laboratorium są albo dla dorosłych ale dla ,,dzieci,,.

Będę wdzięczna za pomoc bo mocno mnie stresuję ilość limfocytow i neutrofili
 

Załączniki

  • IMG_20200819_172709.jpg
    IMG_20200819_172709.jpg
    124 KB · Wyświetleń: 150
reklama
Rozwiązanie
Rozumiem. Co do napinania to moja córka też tak robiła przez pewien czas, nadal jak się zdenerwuje to się trochę napina (ma 8msc). Ma lekko wzmożone napięcie na obwodzie (w rączkach) ale poza tym dobrze się rozwija, jest pogodnym, zdrowym dzieckiem :)
Zinterpretowac musi lekarz ale u takich maluszków odchylenia od norm są prawidłowe, układ krwionośny dopiero dojrzewa a wartości referencyjne zmieniają się z miesiąca na miesiąc a i widełki są szersze niż u dorosłych :) czy było jakieś wskazanie do morfologii czy tylko kontrola?
 
Zinterpretowac musi lekarz ale u takich maluszków odchylenia od norm są prawidłowe, układ krwionośny dopiero dojrzewa a wartości referencyjne zmieniają się z miesiąca na miesiąc a i widełki są szersze niż u dorosłych :) czy było jakieś wskazanie do morfologii czy tylko kontrola?
mój synek od czterech dni bardzo napina ciało... Jak struna. Pediatra stwierdziła że najprawdopodobniej on ma kontrolę nad tym co robi bo nie traci kontaktu z nami ale i nie przestaje się napinać choć przekręcając go na bok i synek luzuje kropka wczoraj był u nas fizjoterapeuta i stwierdził, że dziecko nie ma żadnych napięć mięśniowych... Dzisiaj mieliśmy USG przezciemiączkowe i wyszło okej, a w piątek wizyta u neurologa. Morfologia dodatkowo była zrzucona z tego powodu że ja jestem chora na białaczkę i miałam dużą anemię w ciąży.
 
Rozumiem. Co do napinania to moja córka też tak robiła przez pewien czas, nadal jak się zdenerwuje to się trochę napina (ma 8msc). Ma lekko wzmożone napięcie na obwodzie (w rączkach) ale poza tym dobrze się rozwija, jest pogodnym, zdrowym dzieckiem :)
 
Rozwiązanie
Do góry