reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia

Dołączył(a)
30 Czerwiec 2017
Postów
11
Witam ;-)

Jestem w 25 tygodniu ciąży i jak dotąd miałam książkowe wyniki badania krwi, jednak teraz trochę się martwię, bo mam mniej erytrocytów, hemoglobiny, hematokrytu, limfocytów i eozynofilów, natomiast więcej obu niedojrzałych granulocytów. Do tego mój ciężar moczu wynosi 1,013, a to też odrobinę mniej niż prawidłowy przedział. Ostatnio często robi mi się bardzo słabo.

Zna się ktoś i potrafi powiedzieć, czy moja sytuacja jest na tyle poważna, żeby coś z tym robić wcześniej, niż na wizycie u mojej gin za 3 tygodnie?

Pozdrawiam wszystkich ;-)

Moja morfologia.png
 

Załączniki

  • Moja morfologia.png
    Moja morfologia.png
    18,3 KB · Wyświetleń: 3 458
reklama
W ciąży tak juz jest dzidzia ciagnie z Ciebie :)mi bardzo pozno spadla hemo mialam najmniej 10 iles w 29 tyg brala zelazo i po tygodniu mialam juz 12 :) i tak juz zostało:)
Jedz buraki teraz masz sezon na maliny tam duzo zelaza;)
Albo niech Ci gin przepisze normalne:)
W ciazy ja tylko na hemo patrzyłam bo tak to zawsze jest cos pozanizane albo pozawyzane ja bez ciazy i tak często mam:p
Nic sie nie dzieje:)
 
Kochana, mnie w 2 trymestrze hemoglobina spadła w 2 miesiące z 13,2 na 11,6 (jednocześnie z tym spadają erytrocyty i hematokryt). Pani dr przepisała mi żelazo, piję codziennie sok z buraka, jem produkty bogate w żelazo i po miesiącu podniosło się do 12.
Rady co do żywienia, które ja stosuję:
-Produktów bogatych w żelazo nie łączymy z nabiałem, bo wapń utrudnia wchłanianie żelaza. Czyli jedz sery, jogurty, mleko w innych porach niż mieso itp.
-Produkty z żelazem spożywam z produktami z wit C (ułatwia wchłanianie)- truskawki, cytrusy, sok pomarańczowy, pomidory itp
- Ogranicz (ja nie piję wcale) kawę i herbatę. Mozesz pić np: owocowe lub ziołowe. Wyplukują zelazo.
W ciąży można jeść bezpiecznie takie produkty: wolowina, cielęcina, indyk, morele, pestki dyni, pistacje, natka pietruszki (ale nie w za dużych ilościach, bo nadmiar może powodować skurcze)

Mój mocz miał ostatnio wagę 1,010 i pani dr mówiła, że jest ok. Waga mniejsza np stąd, że mocz bardziej rozwodniony.
 
Jeszcze niby zelaza nie bierze sie razem z magnezem bo niweluja sie nawzajem.
Chociaż w witaminach jest to i to i mi w szpitalu tez to i to podawali razem
Staralam sie brac osobno
Aczkolwiek tak wyczytałam w gazetach dla kobiet w ciąży:)
 
Polecam napar z liści pokrzywy. Pięknie podnosi poziom żelaza- znacznie lepiej niż suplementy. A do tego usuwa nadmiar wody z organizmu. Jak zaczęłam pić w ciąży spadło mi po tygodniu 2 kg- tyle miałam w sobie wody.
 
Polecam napar z liści pokrzywy. Pięknie podnosi poziom żelaza- znacznie lepiej niż suplementy. A do tego usuwa nadmiar wody z organizmu. Jak zaczęłam pić w ciąży spadło mi po tygodniu 2 kg- tyle miałam w sobie wody.
suplementy to wiadomo jak sie wchlaniaja hehe najlepsze naturalnew witaminy jak dobra morfologia to nie ma sie co martwic i lykac do tego jak ktos chce dodatkowo witaminy jedna dziennie czy co drugi dzien ja bralam przez jakis czas dwie dziennie najbardziej stawialam na kwasy dha w ciazy bo ciezko zeby dostarczyc je z pozywienia a sa potrzebne dzidzi:)
a witaminy bralam od 16 tyg chyba do 30 albo troche dalej pozniej juz sporadycznie odlozylam i bralam same kwasy :)
Jeszcze akurat przez lato bylam w ciazy to owoce i warzywa sezonowe:)
jak spadla mi hemo to samo zelazo mi pomoglo z witamin nie za malo jest i chyba nie wchlania sie w calosci.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze niby zelaza nie bierze sie razem z magnezem bo niweluja sie nawzajem.
Chociaż w witaminach jest to i to i mi w szpitalu tez to i to podawali razem
Staralam sie brac osobno
Aczkolwiek tak wyczytałam w gazetach dla kobiet w ciąży:)
TO prawda. Tak samo z jodem. Dlatego wit np rano, a zelazo przy kolacji
 
reklama
witam :) dziś odebrałam wyniki morfologii jestem w 24 tygodniu ciąży i niepokoję się leukocyty 12,4 trochę za wysoko poza tym granulocyty trochę za wysoko 10,1 a norma do 6,9; limfocyty za małe 15,9 a norma od 20,0-45,0... co o tym myślicie ? :/
 
Do góry