reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morszczuk dla niemowlaka?

Marcelinaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Styczeń 2011
Postów
1 974
Miasto
Grudziądz
Witam.
Moja córka ma 5 miesięcy.
Karmiona wyłacznie mlekiem modyfikowanym.
Od 4 miesiąca zaczęłam jej rozszerzać dietę o warzywa i owoce.

Sama przygotowuje jej posiłki.
Od 5tego miesiąca w słoiczkach występujących na rynku jest ryba- łosoś.

Chcę niedługo zacząć wprowadzać córce mięso.
Dostałam od mamy pięknego morszczuka.
Czy mogę go wprowadzić małej do diety ?
 
reklama
Witam,

Ryba zgodnie ze schematem żywienia u dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym może się pojawić w 6 m.ż., proszę jednak pamiętać że mięso ryby jest silnym alergenem dlatego należy szczególnie obserwować reakcję dziecka po podaniu niewielkiej ilości, nie więcej niż 10g na dobę i nie częściej niż 1 raz w tygodniu, w kolejnych miesiącach może Pani podawać rybę 1-2 razy w tygodniu. Nie polecam jednak morszczuka, to ryba drapieżna która nie nadaje się dla dzieci ze względu na większe ryzyko zanieczyszczeń. Najlepszy będzie łosoś lub ryby słodkowodne jak np. pstrąg.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry