reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

motyle w brzuchu czyli pierwsze wyczuwalne ruchy

reklama
Dzięki vanilla_sky za pocieszenie i wsparcie.
mój mały przy czkawce zawsze się rusza, tak jakby mu przeszkadzała, poza tym jak pije wody to chyba dobrze.
bynajmniej teraz już dośc "normalnie" sie rusza i kopie, wiec sie ciut uspokoiłam i baczniej sie obserwuję.
 
moja młoda w porównaniu do poprzednich tygodni czy miesięcy osiągnęła hiperaktywność :confused: prawie non stop daje znać że jest. Zapomniałam już co to znaczy przespana noc :baffled: Jedynie co ją uspokaja to ręka na brzuchu mojego M aa i ostra muza, no ale przecież w nocy nie będę puszczała np Metalica'y;-)
 
od ok 32 tyg, ok 36-37 tyg lekarz kazał mi napisać na kartce-robiłam tabelkę, kartka podzielona na 3 liczyłam ok 8-9, 12-13 i 20-21, jak doliczyłam do 10 to dawałam spokój

mój lekarz powiedział dokładnie to samo, ze jak dziecko sie rusza to ruchy nalezy zacząć liczyc dopiero po 36 tyg, trzy razy dziennie do dziesięciu w ciągu godziny. Jak jest 6-10 jest dobrze, 5 i poniżej nalezy zwrócic szczególna uwagę przy następnym liczeniu i jak tez jest poniżej 5 to trzeba się skonsultować. A wiadomo, że im dziecko większe tym trudniej mu się ruszać, wiec w ostatnich tygodniach może byc tych ruchów mniej.
 
Ja wczoraj na wizycie dostałam kartę ruchów płodu no i zaczynamy liczenie od dzisiaj:-) mam nadzieje ze dam sobie rade bo mały ma swoje pory kiedy jest bardziej ruchliwy. A czkawke to ma i w nocy jakoś wcześniej nie czułam:-) mąż się troche zdziwił:dry:
 
Dziewczyny, a czy jesteście w stanie ocenić jak leżą Wasze Dzieciaczki?
Ja mam wrażenie, że moja Lenka leży dokładnie w poprzek. Patrzac na brzuch z góry ciagle czuję górkę po prawej stronie i kopniaki po lewej.
A powinna juz chyba leżec głowką w dół ....
 
Też tak mam, ale gin powiedział, że główkę ma na dole. To wybrzuszenie z prawej, to prawdopodobnie ciałko dzidzi, śmieję się, że mi się pupą wypina (kto wypina, tego wina:-D), a z lewej ma nóżki, przecież nie leży całkowicie pionowo, bo by się nie zmieściła..
 
Moja tez leży główka do dołu ale ewidentnie sie przekręca od czasu do czasu. Pupa równiez wypięta przeważnie po prawej stronie i ukochała sobie do zabawy mój lewy jajnik. Mały łobuz czasami tak mnie kopnie, że az się zwijam z bólu :)
 
reklama
elinek - moje malenstwo chyba jednak probuje sie zmiescic wzdłuz...dzisiaj rano uparl sie maksymalnie, mialam wrazenie ze jeszcze troche i przebije zebra a potem wsadzi stopki do moich piersi...
rusza sie ile wlezie
 
Do góry