reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

motyle w brzuchu czyli pierwsze wyczuwalne ruchy

Ja też powielam to pytanie - bo nie wiem nawet gdzie mam tego oczekiwać. I wydaje mi się, że już czuję, ale hehehe na wysokości pępka jakieś takie bulgotanie... :-D

Dzięki kochana za odpowiedz, bo ja właśnie tak na wysokości pępka czasem powyżej niego czuje takie bulgotanie, bardziej jak by bańki pękały i na wzdęcia to mi nie wygląda, zbyt delikatne muśnięcia, i to tylko czasami, tak raz może dawa na dzień...
I z dnia na dzień mam coraz większe wrażenie, że to maleństwo robi puk puk :)
niektórzy mówią że to za wcześniej, ale ja ewidentnie muśnięcia maleństwa czuje, bo nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałam, nie odczówałam, a teraz tak....
 
reklama
Dziewczyny w których miejscach na brzuszku czujecie te ruchy, dotknięcia, bulgotania i nie wiem jak jeszcze to określić..???????????
Bo ja też coś odczówam ale chcę to tak bardziej nad pępkiem, czasmi na jego wyskości, z lewej i z prawej, raz tak raz tak.... hmmmmm

Ja czuje coś zwykle poniżej pępka po prawej stronie
 
dziewczyny, ja tam nie mieszkam w waszych brzuszkach , ale na wysokości pępka to wydaje mi się trochę za wysoko... bo macica kończy się w 12 tygodniu na wysokości spojenia łonowego, czyli jest schowana całkiem "na dole"... a do pępka to dosięga dopiero w 24 tyg.:confused:
Ale kto wie co tam czujecie? ja wiem, że jak poczułam mojego skarba w tym przepisowym 20 tygodniu, to dokładnie wiedziałam, że to to:tak::-D tego się nie pomyli z niczym innym... i nie ma nic bardziej przyjemnego na świecie.... ech nie mogę się wprost doczekać, a zgodnie z przewidywaniami tym razem muszę czekać jeszcze jakieś 4 tygodnie do 18hbd:zawstydzona/y:!
 
Mnie też wydaje się, że jednak na wysokości pępka, to trochę za wysoko. Na ostatniej wizycie gin sprawdzała czy może mi zrobić USG przez brzuch i jeździła po samym dole brzucha - to tam teraz dzidzia mieszka :-D
Ja ostatnio pierwsze ruchy poczułam w osiemnastym tyg. i dzisiaj właśnie sobie uświadomiłam, że może już za dwa tyg. poczuję w tej ciąży - a to już niedługo. Nie mogę się doczekać :-)
 
Tak dziewczyny, jak odczówać jakie kolwiek ruchy maluszka to tylko u dołu brzuszka.
Czytałam właśnie na innych stronach www, że powyżej pępka, czy pod żebrami to mogą być ruchy ale jedynie ruchy naszych narządów wewnętrznych, które z dnia na dzień zostają coraz ściślej ułożone w brzuchu poprzez np powiększającą się macicę, więc moje odczucia powyżej pępka pewnie są ruchami narządów a nie maluszka. A ruchy powyżej pępka poczuć można dopiero później....


Czekam zatem jak się maluszek zacznie odzywać w dole brzuszka, halo puk puk
:-)
 
Więc mój śmiech nie był nieuzasadniony - ale dzięki za odpowiedź. Teraz wiem przynajmniej gdzie się motylków spodziewać. Człowiek niby widzi rysuneczki w książkach gdzie w jakim tygodniu mieści się dzidziuś - ale siłą rzeczy i tak sobie różne własne teorie w główce układa - tak to chyba jest z "pierwszakami" - i nie na marne mówią, że mądrego to i dobrze posłuchać. :-) Dzięki dziewczyny!
 
A ja napisalam juz na ogolnym ale tutaj tez dopisze
Wczoraj poczulam pierwszy raz mego zlowika , tak powolutku przeciagna po moim brzusiu, to tak jak by zlowik przeszedl pare cm , a wiem ze to wlasnie to poniewaz w poprzednich ciazach tez tak odczuwalam , u mnie brak jest tkanki tluszczowej - przy moich 48 kg - wiec zlowik jest zaraz pod skora
I to prawda ze wszystko narazie dzieje sie ponizej pepka , w dole brzuszka :tak:
Uwielbiam to uczucie
 
Ja pierwsze ruchy odczulam wczoraj (16tc). Leżałam sobie po obiadku na kanapie i zaczęło mi w środku bulgotać. To jest moja druga ciąża i z tego co pamiętam to przy pierwszej później zaczęłam to wszystko czuć.
 
Ja pierwsze ruchy odczulam wczoraj (16tc). Leżałam sobie po obiadku na kanapie i zaczęło mi w środku bulgotać. To jest moja druga ciąża i z tego co pamiętam to przy pierwszej później zaczęłam to wszystko czuć.

az Ci zazdroszcze ;-) - u mnie bobasek zrobil remament i przeniosl sie troszke wyzej - teraz pozostalo mi juz tylko czekac na te "wlasciwe" motylki i juz nie moge sie doczekac!!:rofl2:
 
reklama
Kochane wydaje mi sie, ze dno macicy rzeczywiście wyczuwane jest w dole brzucha zaraz nad spojeniem łonowym-ja ją już wyczuwam ładnie, zwłaszcza po całym dniu, jak jest napieta! ale macica siega wyżej, dno, to ta częśc, którą mozemy wyczuć, ale przecież to jest tak nisko, a dzidziuś siedzi głebiej, wiec napewno ruchy poniżej pępka ale niekoniecznie tak tylko na samym dole, no i inaczej odczujemy ruchy te w których dziecko dotyka przedniej strony, a inaczej odczujemy, jak dziecko kopie w środek!
dołączam zdjecie wygląd z 4 mies. przy czym jak jest to 2 ciaża to macica może być bardziej chyba rozciągnięta
 

Załączniki

  • czwarty-miesiac-ciazy.jpg
    czwarty-miesiac-ciazy.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 208
Do góry