reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mowa dziecka...

Mój roczniak na razie wkółko "mama" i "tata" i dźwięki zwierząt. Mam jednak wrażenie, że czasami mnie nie dosłyszy... Kiedy zacząć się martwić? Może to tylko skupienie na zabawie? Ma ktoś jakieś doświadczenie z problemami słuchowymi u takiego malucha?
A w czasie bilansu rocznego lekarz nic nie stwierdził?
 
reklama
@NatkaWanila90 A czego nie dosłyszy?? Bo jeśli nie dosłyszy, że np. czegoś mu zabraniasz - to jest to całkiem normalne u dzieci (a z wiekiem potrafi się nasilać). Ja zawsze profilaktycznie polecam wizytę u lekarza specjalisty, który dokładnie sprawdzi słuch.
 
Przede wszystkim w czasie zabawy albo jak wołam go z drugiego pokoju. Chyba jest bardzo skupiony i dlatego nie zwraca uwagi.
@ewka2 ten bilans to u nas pic na wodę :( poszukam jakiegoś specjalisty, żeby rzeczywiście to sprawdzić
 
Nie wiem czy to dobry specjalista czy zły, bo w link nie będę wchodzić, ale sprawdzić nie zaszkodzi.
Mam nadzieję, że będzie to jedynie uspokajająca wizyta.
 
reklama
Przede wszystkim w czasie zabawy albo jak wołam go z drugiego pokoju. Chyba jest bardzo skupiony i dlatego nie zwraca uwagi.
@ewka2 ten bilans to u nas pic na wodę :( poszukam jakiegoś specjalisty, żeby rzeczywiście to sprawdzić

jest mało prawdopodobne, żeby Twoje dziecko miało problem ze słuchem. po urodzeniu dzieci mają robione badania przesiewowe, więc na pewno Cię słyszy. po prostu albo to ignoruje, albo jest skupione na zabawie. z moim jest dokładnie tak samo (;
 
Do góry