reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mowa naszych listopadowych dzieciaczków ...

moja Maja juz gada na całego, powie prawie wszystko i od jakiegoś czasu mówi zdaniami,

a na pytanie dlaczego zrobiłas siku w pampers mówi "bo tak" :no::-D
a dziś mówie do niej chodź do mnie, a ona mi na to "przeciez ide" :no::-D
 
reklama
Uwaga, cytuje dialog mojego syna i jego kolezanki:
On: "Mam Tomka" (lokomotywe z bajki na koszulce)
Ona: "Mam Zygzaka" (Zygzak MacQueen z filmu Auta, również na koszulce)
On: "Kocham cie".

Pelna abstrakcja, nie?

Maks doszedl do tego, ze przychodzi do mnie i mowi "Kocham cie. Moge ogladac Tomka?" :confused:
 
moja julka gada jak najęta czasami marze aby było troszke ciszy
teraz jesteśmy na etapie a co to a po co a czemu:-)
A kocham Cie mamusiu najbardziej na swiecie to tekst przewodni każdego dnia:-)
 
moja julka gada jak najęta czasami marze aby było troszke ciszy
teraz jesteśmy na etapie a co to a po co a czemu:-)
A kocham Cie mamusiu najbardziej na swiecie to tekst przewodni każdego dnia:-)


Oooo, skąd my to znamy? My też mamy ciąg pytań "A ciemu?" dopóki wreszcie czyjaś wiedza się nie wyczerpie. Ogólnie Małgosia buduje zdania, które mnie czasem wprawiają w osłupienie, recytuje też proste wierszyki Brzechwy. Nie wymawia tylko przy tym głosek R i L, więc wszystko brzmi przekomicznie.
A tak wogóle to miło znów zajrzeć na forum...
 
oj u nas tez trajkotanie na porzadku dziennym

najbardziej lubię jak się sama bawi i do siebie gada albo spiewa albo jak wraca od dziadków i próbuje wszystko na raz opowiedziec i jeszcze do tego gestykuluje :-)

a Majka nie wymawia rz po spółgłoskach p, b np. brzuch - buch, przykryj - pykryj :-D
a co do literki r to zależy od słowa
 
Asię ciężko przegadać, trajkocze na okrągło, a po przedszkolu nie sposób wejść jej w słowo tyle ma do opowiedzenia. Niestety opowiada wszystko naraz co było na objad i jak biegała na leżakowaniu. Mam poważne trudności z wyłapaniem czy jeszcze mówi o koleżance z przedszkola czy już o bajce którą chce zachwilę obejżeć.
Są jednak moje ulubione :)
tata cochnij mi kawałek bajki, albo
to niedobra małapa
 
reklama
Do góry