reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Możliwość kolejnej ciąży po niedawnym porodzie.

marma53

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
325
Witajcie Kochane! :)
Przychodzę do Was z pytaniem - jak to było u Was z kolejną ciążą po porodzie, tzn. po jakim czasie po nim zaszłyście w ciążę? Jak to było z powrotem płodności i Was? Jak i kiedy dowiedziałyście się o tym? Czy miałyście jakieś objawy, a jeśli tak - jakie? :)
Pytam ponieważ jestem mamą prawie 3-miesięcznego Maluszka. Na wizycie kontrolnej 7 tyg. po porodzie, lekarz powiedział, że wszystko wróciło do stanu sprzed ciąży i ładnie jest wygojone (miałam pęknięcie krocza III stopnia). 2 tyg. po porodzie miałam zapalenie piersi. Ogólnie przez pierwszy miesiąc od dnia narodzin dziecka byłam cały czas na antybiotyki i lekarz p-bólowych. Karmię piersią. 2 dni temu miałam podwyższoną temperaturę (37.8 st.), nabrzmiałe, tkliwe i bolące piersi (a jestem po stabilizacji laktacji więc to nie od tego), troszkę śluzu jakby płodnego (wcześniej albo nie było wcale albo był gęsty jak galareta). Tego dnia wzięłam paracetamol z powodu bólu głowy i ogólnie gorszego czucia się fizycznego. I jestem ciekawa czy to już objawy powrotu owulacji? A może już kolejnej ciąży, bo kilka dni wcześniej przed wystąpieniem tych objawów kochaliśmy się z mężem?Żebyście mnie źle nie zrozumiały, nie pytam Was desperacko czy jestem w ciąży czy nie. ;) Po prostu nie wiem jak to jest z płodnością w krótkim czasie po porodzie. Ucieszylibyśmy się z kolejnego Maluszka.
Jestem ciekawa Waszych historii kolejnej ciąży po porodzie. :)
Serdecznie Was pozdrawiam!
 
reklama
To jest bardzo indywidualna kwestia. Znam dziewczyny ktore zaszły w ciążę 6 tygodni po porodzie mimo wyłącznego KP. I takie którym płodność nie wróciła mimo karmienia kilkukulatka tylko wieczorem do spania 🤷‍♀️

Żeby ocenić ciążę po temperaturze musi wyższa utrzymywać min. 18 dni
Dodatkowo już po wpisie widać, że źle ja mierzysz więc ta Twoja to nic nie mówi
 
Niestety, metoda termiczna w czasie laktacji i przy nocnym wstawaniu do dziecka, nie ma zastosowania. Jeśli się współżyje bez zabezpieczenia, to warto kupić zapas tanich testów ciążowych i robić co kilka tygodni, żeby nie przegapić ciąży.

Zgadzam się z @olka11135, to jest sprawa indywidualna, nawet ginekolog nie wywróży, kiedy owu wróci. Mnie wracała po ponad roku a moje koleżanki z porodówki już były w kolejnej ciąży, mimo że nie karmiły mniej niż ja.
 
Trzy miesiące po drugim porodzie dowiedziałam się że jestem w ciąży, ciąża nieplanowana tak szybko ale po chwili kryzysu bardzo się ucieszyłam bo chcieliśmy kolejne dziecko. Niestety w 9 tygodniu dowiedziałam się że ciąża obumarla. Może to za szybko było po porodzie i organizm nie był gotowy na kolejną ciążę? Choć znam osoby u których jest rok różnicy więc da się 😉
 
Też mnie tez ten temat ciekawi. Jak to jest z płodnością po porodzie i przy kp.
Co prawda jestem w ciąży, obecnie 22+2, nie wiem czy będzie kp- zobaczymy czy się uda 😉, ale tak czasem myślę że może pomyślimy o trzecim dziecku i nie chciałbym takie dużej różnicy wieku jak teraz. Moja córka we wrześniu kończy 6 lat.

Moja babcia ma troje dzieci rok po roku i wszystkich karmiła i wychodzi że zachodziła w kolejne ciążę około 4-5 miesięcy po porodach🤷
 
Ja zaszłam w 3 ciążę 6 miesięcy po porodzie. O poprzednie 2 długo się staralismy a ta po prostu się zdarzyła 😜. Za każdym razem na wizycie kontrolnej po porodzie już na USG było widać owulację, a na wizyty udawałam się zazwyczaj 8
tygodni po porodzie.
 
To sprawa bardzo indywidualna. Każdy organizm jest inny. Ja karmilam piersią i nie miałam owulacji. Ponieważ chcieliśmy drugie dzieciątko, odstawiłam synka od piersi gdy miał niecałe 9 miesiecy. Okres dostałam po 2 tygodniach. Pierwszy cykl szczęśliwy, od razu zaszlam w ciążę. Teraz też kp i nadal okresu nie mam (córka ma 4 miesiące). Znam dziewczyny, które mimo kp miesiączkę dostawały od razu po połogu, a znam i takie, które w trakcie kp miały istny Meksyk, raz miesiączka, za chwilę jakieś plamienia. Także nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
 
Mnie miesiączka wróciła po około 1.5 roku - już dokładnie nie pamiętam. I jak tylko zwiększałam liczbę karmień - cykle długie. Po odstawieniu dopiero w miarę wróciło do to normy...
Aha, i pierwszych miesiączek po porodzie w ogóle nie czułam 🙈 zero bólu
 
Też mnie tez ten temat ciekawi. Jak to jest z płodnością po porodzie i przy kp.
Co prawda jestem w ciąży, obecnie 22+2, nie wiem czy będzie kp- zobaczymy czy się uda 😉, ale tak czasem myślę że może pomyślimy o trzecim dziecku i nie chciałbym takie dużej różnicy wieku jak teraz. Moja córka we wrześniu kończy 6 lat.

Moja babcia ma troje dzieci rok po roku i wszystkich karmiła i wychodzi że zachodziła w kolejne ciążę około 4-5 miesięcy po porodach🤷

Nasze babcie raczej nie karmiły metodą LAM, którą uznaje się za blokującą płodność przy KP
Ja pewnie też będę chciała tak zrobić, ale ja i bez karmienia mam 3 cykle w roku więc pewnie będzie ciężko
 
reklama
Mi @ wróciła dopiero po definitywnym odstawieniu dziecka od piersi w ok 8 mc. życia dziecka. Udało się zajść w ciążę w 3 cim cyklu, jednak poroniłam w 7 tc. O kolejną ciaze staraliśmy się już ponad rok i udało się dopiero po wizycie w klinice i stymulacji.

Moja teściowa natomiast nie doczekała się nawet pierwszej @ po porodzie, a o drugiej ciąży dowiedziała się w taki sposób, że 3 miesięczny synek KP odrzucił pierś, bo podobnież mleko zmienia smak w ciąży (?).

Także jak widzisz w tym temacie nie ma reguły, co kobieta to inna historia.
 
Do góry