reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Możliwość kolejnej ciąży po niedawnym porodzie.

Ja jestem 11 miesięcy po porodzie, karmie piersią. Staramy się już 2 cykl, miesiączka wróciła pół roku po urodzeniu. Między moimi siostrami jest 11 miesięcy różnicy, a moja mama tez karmiła piersią. Ja niestety mam złe przeczucia, ze bez odstawienia się nie uda :(
 
reklama
Mi @ wróciła dopiero po definitywnym odstawieniu dziecka od piersi w ok 8 mc. życia dziecka. Udało się zajść w ciążę w 3 cim cyklu, jednak poroniłam w 7 tc. O kolejną ciaze staraliśmy się już ponad rok i udało się dopiero po wizycie w klinice i stymulacji.

Moja teściowa natomiast nie doczekała się nawet pierwszej @ po porodzie, a o drugiej ciąży dowiedziała się w taki sposób, że 3 miesięczny synek KP odrzucił pierś, bo podobnież mleko zmienia smak w ciąży (?).

Także jak widzisz w tym temacie nie ma reguły, co kobieta to inna historia.

Zmienia, ale koło 20tc
 
Mnie miesiączka wróciła po około 1.5 roku - już dokładnie nie pamiętam. I jak tylko zwiększałam liczbę karmień - cykle długie. Po odstawieniu dopiero w miarę wróciło do to normy...
Aha, i pierwszych miesiączek po porodzie w ogóle nie czułam 🙈 zero bólu
U mnie to samo, zero bólu. Ale za to krwawie niemiłosiernie. Przed ciąża było odwrotnie - ból nie do opisania, z bólu wymiotowałam, miałam biegunkę, nic nie pomagało, leki na receptę tylko w jakiś stopniu przynosiły ulgę, zawroty głowy, mdlalam, ale krwawienie było skąpe. I u mnie okres przyszedł 2 miesiące po odstawieniu od piersi
 
To jest bardzo indywidualna kwestia. Znam dziewczyny ktore zaszły w ciążę 6 tygodni po porodzie mimo wyłącznego KP. I takie którym płodność nie wróciła mimo karmienia kilkukulatka tylko wieczorem do spania 🤷‍♀️

Żeby ocenić ciążę po temperaturze musi wyższa utrzymywać min. 18 dni
Dodatkowo już po wpisie widać, że źle ja mierzysz więc ta Twoja to nic nie mówi
Mnie się metody objawowo termiczne sprawdziły dwa razy przy kp.
 
Mnie się metody objawowo termiczne sprawdziły dwa razy przy kp.
W odlozeniu poczęcia? To jestem zaskoczona, u mnie był kosmos w temperaturach, śluz też niezbyt wyrazisty, próbowałam też robić testy owulacyjne codziennie, instrukcje npr jednak rozkładały ręce, tzn. w celu odłożenia musiałabym w ogóle nie współżyć.
 
Ale powinno się temperaturę mierzyć termometrem z dwoma miejscami po przecinku, a autorka podała z jednym 😉

Bo zaokragliłam, tak jak się zaznacza w kalendarzyku. ;) Miałam 37.78 st.

Dziękuję Wam, Kochane, za Wasze historie. Rzeczywiście, u każdej z Was zupełnie inaczej przebiegała poporodowa płodność. Nie ma tutaj reguły. Natura jest mądrzejsza, wie, kiedy ciało znów jest gotowe na wykarmienie nowego mieszkańca. :)
 
Ale powinno się temperaturę mierzyć termometrem z dwoma miejscami po przecinku, a autorka podała z jednym 😉
Wiem. Odniosłam się tylko do stwierdzenia, że metoda termiczna przy kp nie ma zastosowania. Pomyliłam się i zacytowałam omyłkowo nie ten komentarz 😅Sorki 🙃
W odlozeniu poczęcia? To jestem zaskoczona, u mnie był kosmos w temperaturach, śluz też niezbyt wyrazisty, próbowałam też robić testy owulacyjne codziennie, instrukcje npr jednak rozkładały ręce, tzn. w celu odłożenia musiałabym w ogóle nie współżyć.
U mnie wszystko było klarowne. Nawet pięknie było widać jak fl się wydłuża. Z tym, że miałam pobudki o stałej porze. Więc może dlatego 🤷 testy owu odpuściłam. Przy kp średnio z nimi. Poszukam później wykresów to wstawię.
 
reklama
To sprawa indywidualna i po każdej ciąży może być inaczej. Po pierwszym dziecku płodność wróciła mi już 6 tyg po porodzie, 8 tyg po dostałam okres, karmiłam piersią, udało mi się szybciutko zajść w kolejną ciążę. A po drugim dziecku, dopiero 9 miesięcy po porodzie dostałam okres, cykle są bardzo długie i chyba bezowulacyjne, też kp. Też będę zamawiać tanie testy, żeby nie przegapić ciąży 🙂
 
Do góry