reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Możliwość kolejnej ciąży po niedawnym porodzie.

Nasze babcie raczej nie karmiły metodą LAM, którą uznaje się za blokującą płodność przy KP
Ja pewnie też będę chciała tak zrobić, ale ja i bez karmienia mam 3 cykle w roku więc pewnie będzie ciężko
Miałam podobnie z cyklami nie raz bez wywołania nie było @ (teraz średni cykl ma z 38 dni a rozjazdy od 35 do 110 dni) a o dziwo w obie ciążę zaszłam szybko 1 i 2 cykl starań bez żadnej stymulacji i monitoringu (odstęp 9 lat pomiędzy obiema).
Co do miesiączki po porodzie po pierwszej ciąży wróciła po 8 mies a w drugiej po roku. Oboje dzieci karmionych piersią 13 mies i 2 lata drugie. Kiedy płodność wróciła nie mam pojęcia, bo nie sprawdzałam.
 
reklama
Bo zaokragliłam, tak jak się zaznacza w kalendarzyku. ;) Miałam 37.78 st.

Dziękuję Wam, Kochane, za Wasze historie. Rzeczywiście, u każdej z Was zupełnie inaczej przebiegała poporodowa płodność. Nie ma tutaj reguły. Natura jest mądrzejsza, wie, kiedy ciało znów jest gotowe na wykarmienie nowego mieszkańca. :)

Jak masz kalendarzyk co zaokrągla to bez sensu bo już 0,02 to może być duży wzrost.
U mnie normalnie w apce flo się dwa miejsca wpisuje
 
Hej u mnie 2 miesiące po porodzie okres się pojawił mimo ,że karmię piersią mam jak w zegarku co 27dni a czy jest owulacja wydaje mi się, że tak. Także nie ma reguły
Córkę karmię już 6 miesięcy i okres mam co miesiąc. Zapytaniem ginekologa czy to normalne powiedział, że jak najbardziej tak.
 
Cześć, ja w maju urodziłam, karmie cały czas syna tylko piersią, a okres miałam w lipcu 5dni, w sierpniu 3dni i październiku 4dni skąpy ze cholercia. Śluz rozciągliwy i ból brzucha jest co miesiąc jakby owu, ale czy to faktycznie ona nie wiem.
 
Do góry