reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Możliwość zajścia w ciążę

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2021
Postów
1
Witam was! Otóż uprawiałam seks z chłopakiem 21 i 22 maja, zabezpieczony prezerwatywą, z którą nic się nie stało po stosunku, 25 miał wg kalendarza przyjść okres, mam często nieregularne miesiączki, a okres spóźnia się już 13 dni. Miałam dużo stresu w ostatnim czasie oraz nadal go przeżywam ze względu na obawę przed ciążą. Czuję się dobrze, żadnych niepokojących objawów prócz stresowych, natomiast wydzielina z pochwy jest biała i gęsta. Czy jest ryzyko bycia w ciąży czy to opóźnienie miesiączki ze względu na stres?
Boje się ze mogłam zajść choć po tylu dniach nie czuję żadnych objawów.
 
reklama
Okres może się tyle spóźnić, zwłaszcza, że mówisz że miałaś ostatnio sporo stresu co też może doprowadzić do spóźnienia się miesiączki.
Jednak jeśli uprawiasz seks, to warto pamiętać że zabezpieczenie nigdy nie daje 100% gwarancji.To, że brak objawów ciąży również nie świadczy o jej braku (ja np nie miałam żadnych objawów). Powinnaś wykonać test ciążowy dla pewności. Jeśli jednak test wyjdzie negatywnie, a miesiączka nie pojawi się dalej to warto się udać do ginekologa i sprawdzić przyczynę spóźniającego się okresu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry