reklama

mrówki faraona

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Katka, 15 Grudzień 2005.

1. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

Od jakis 3 lat u mnie w bloku panuje plaga mrowek farona,to sa takie male czerwone paskudztwa,ktore urzeduja gl. w kuchni i w lazience.Stosowalam rozne srodki,ale nie bardzo to pomaga,administaracja tez cos tam robila,ale nie bardzo to pomoglo.Czy znacie moze jakis sposob na nie...???Sa dni,ze wydaje mi sie ze wszedzie je widze..wrrr

2. minozka

minozka Fanka BB :)

to pewnie wiesz ze mrówki te mają swoją ścieżkę... a tak na prawdę to sa nieodgadnione. Jak przyjdzie pora to sie wynoszą w oka mgnieniu.

Pamietam, że nie mogłam niczego słodkiego zostawiać na wierzchu aaaa.... i sprawdź kwiatki, podstawki... lubią tam gniazda zakładać. U mnie polubiły paprocie

3. reklama
  4. sisters

sisters Zaangażowana w BB

Dobrze jest te ich sciezki sola zasypywac, ja co wiosne walcze z takimi zwyklymi mrowkami.
    Wszystkie katy mam sola wysypane i pomaga.

5. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

dzieki za rady..jak tylko moje dziecko pojdzie spac,bede solic....;)hehhe przynajmniej jakos sol wykorzystam,bo sama prawie jej nie uzywam...

6. axxa

axxa Fanka BB :)

znam ten ból... kiedys mieszkałam na stancji... i jak jeszcze nie wiedziałam że mam dzikich lokatorków zostawiłam pizze na lodówce... ale sie rano zdziwiłam... pizza się ruszała....
    ja z nimi walczyłam proszkiem do pieczenie... przecinałam i zasypywałam ich sciezki.... pomogło... a może poprostu mnie nie polubiły i dlatego się wyniosły...:):)

7. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

dobra wczoraj posolilam cale mieszkanie,mam nadziej ze to cos pomoze..albo jaj sobie ze mnie nie zrobilyscie..hehehe

axxa w zeszlym roku w wakacje,tych paskudztw bylo najwiecej,normalnie setki,tak sie przetaczaly przez mieszkanie i szly dalej,i u mnie zanaim zjadlas kromke chleba,tzrzeba bylo najpierw poklepac nia o talerz i zobaczyc czy nic nie wybiega ...brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr cos okropnego...

a w ogole skad te paskudy sie biora?

8. axxa

axxa Fanka BB :)

do mnie przyszły od sasiada... bo robił remont... to się wyniosły do mnie... ale u mojej znajomej szły z podwórka...po bloku i gdzieś szczeliną w oknie...

9. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

mhm...
    axxa przyjedziesz do mnie na weekend...moze moje mrowki tez Cie nie polubia...posolilam cale mieszkanie,ale one potej soli sobie chodza i nic nie robia..dostane na glowe,snia mi sie juz te mrowki....
    i wiecie co zaobserwoalam,ze im wiecej sprzatam,szoruje to ich wiecej przychodzi...moze nie bede sprzatac..tydzien... :)...miesiac :laugh: albo 2 ;D.. i sobie pojda bo bedzie brudno,co Wy na to?;)

10. reklama
  11. ywka

ywka Fanka BB :)

Ja mam sposób. Trzy lata temu chodził po domach człowiek, który oferował środek na mrówki, tzn. spryskanie mieszkania tym preparatem. Byłam juz tak zrezygnowana walką z ta plagą, że się zgodziłam i umówiłam na takie "odkażanie". Przyszedł pan z wielkim baniakiem na plecach, rozpylaczem i spryskał mi całe mieszkanie - stoły, szafy, zakamarki, za śmietnikiem, rury itp. Zapłaciłam 50 zł i stwierdziłam: "ale jestem frajer, zlał mi facet mieszkanie wodą i wziął 5 dych!" ........Ale, rewelacja - pozdychały małpy i nie było ich ponad rok czasu, później zaczęły się pomału pokazywać i trzeba było powtórzyć, do tej pory korzysta z usług tego pana moja mama, (ja sie przeprowadziłam i problem z głowy). Wiem, że jeździ on po Polsce z tym preparatem. Jak znajdę w domu do niego nr telefonu to podam.
    Zaznaczam, że środek nie jest dla ludzi ani dla zwierząt domowych szkodliwy (mam kota), po godzinie należy umyć blaty stołów i szaf i można dalej spokojnie pomieszkiwać.  :)

Pozdrawiam
    ywka

12. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

okej skorzystam.
    2 lata temu u nas po bloku tez chodzili z taka oferta,tylko problem polega na tym,ze zmusic nikogo nie mozesz i nie wszyscy sasiedzi skorzystali.A skoro nie wszyscy to nadal zyja u innych i przechodza sobie z mieszkania do mieszkania.

Pozdrawiam

Poleć forum