reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

Witajcie. Ja rowniez jestem tu nowa, swierza mama dwojki dzieci rok po roku. Syn z maja 2014 a corka urodzila sie w ostatnie dnu grudnia 2015. Czyli fuksem rok po roku. Roznica 19miesiecy.

Pierwszy porod przez cc - syn ulozenie miednicowe.
Drugi porod przez cc - stan po cieciu i krotka przerwa miedzy cc.

Ginekolog przy drugiej cc mowi ze na moim miescu nie ryzykowalby z trzecin bo macica (szwy) moze ciazy juz nie wytrzymac. Nawet dobrze bo nie planiwalam trzeciego.

Jutro zostaje pierwszy dzien sama z dziecmi. Maz do pracy wraca jestem tym lekko zestresowana.

A co do wrednych lekarzy upominajacych mala roznice wieku to chyba jacys walnieci. A tekst to trzebabylo miec blizniaki mnie totalnie rozlozyl,... jakby mozn bylo miec wybor...
 
reklama
Cześć dziewczyny, właśnie Was odkryłam i też chciałabym dołączyć. Jestem w 14 tygodniu ciąży i mam niespełna 9 miesięcznego synka. Różnica wychodzi nam 15 miesięcy. Chcieliśmy mieć dzieci rok po roku, ale z ciut większą różnicą, bo jestem po cc. Ale teraz padł złoty strzał, co nas strasznie zdziwiło, bo poprzednie starania trwały prawie rok :-)
Pozdrawiam wszystkie :-)
 
Mendoza, witaj :)
To będzie prawie taka sama różnica jak u mnie ;) Jestem w 17 tc i mam Synka 11 miesięcy ;)
U nas szybko poszło z synem, bo w 1 cyklu i teraz, bo w 2 . Ale zawsze chciałam małą różnice i to było planowane.

A jest szansa na sn?

Alfa, właśnie odpowiedziałam mu, że niestety nie wyszło z bliźniakami :p Szkoda gadać, ale chyba już się przyzwyczaiłam. Tylko szkoda, że człowiek musi się użerać z takimi ludźmi i to jeszcze wykształconymi lekarzami. Brak słów. Ale cóż, ciężko takich kultury nauczyć jak nikt tego nie zrobił przez kilkadziesiąt lat.
 
Mujer, szczerze mówiąc, to mam nadzieję, że nikt nawet nie wspomni o sn. Teraz miałam kilkanaście godzin skurczy, bóle krzyżowe , wody odeszły a rozwarcie na 1 cm. Nad ranem po nocy byłam ledwo przytomna. Po cc nie czułam nawet połowy tego bólu, co przy skurczach. Ale u mnie to rodzinne, bo moja mama miała bardzo ciężkie porody sn..
Ja też się trochę bałam, czy lekarze nie skomentują jakoś negatywnie tak szybkiej ciąży, ale na szczęście wszyscy póki co byli bardzo mili i uprzejmi.
 
Mendoza, no widzisz Ty po cc i nie komentują, ja po sn i wielkie zdziwienie, że planowane i durne komentarze. Jak powiedziałam, że kiedyś kobiety często rodziły rok po roku i nie było wielkiego halo, to stwierdził, że kobiety kiedyś były inne! O ludzie!
Mój poród na szczęście był szybki i łatwy, rozwarcie szło bardzo szybko. Ból był i to okropny, ale tak to już jest :) Mówią, że drugi szybszy, więc się pocieszam i pozytywnie nastawiam. Szczerzę to teraz mam większego stracha niż przed pierwszym porodem, dlatego że wiem co mnie czeka, wtedy jeszcze się łudziłam :p
 
Ooo jak sie ruszyło, witam nowe mamusie. Stare mamusie zamilkly gdzies,ja jedyna zagladam czasami, ale wiafomo wieksze dzieci wiekszy problem :laugh2: i mniej czasu.

Ja 3x sn i kazdy gin mi mówił ze jestem stworzona do rodzenia ale nie dziekuje:rofl2: trojke wychowac to wyczyn.
 
Witam wszystkie mamy, zaglada tu ktos jeszcze? :)
Jestem tu nowa. Mam coreczke, ktora ma dopiero 4 miesiace, a jestem w ciazy juz w okolo 2 miesiacu..
Jestem tez mloda, wiec szukalam jakiegos takiego watku gdzie znajde jaka kolwiek pomoc itp..
 
reklama
Do góry