reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

dziewczyny... witam!! ja po szybciochu.....
u nas wozek podwijny byl w planach ale nic z tego nie wyszlo.. nie jest zle... Iza sama maszeruje... mala w wozku... lozeczko... eh... mala spala w kolysce... pozniej Iza do swojego pokoju siu... i mala w lozeczku... a w chwili obecnej, obie spia w osobnym pokoju na jednym lozku... daja rade laski.. z perspektywy czasu patrzac wiele... naprawde wiele rzeczy jest zbednych.. oczywiscie duzo od roznicy wieku zalezy..
 
reklama
U nas będzie za mała różnica wieku, żeby zrezygnować ze zbędnych rzeczy, np wózek - dopóki Jula jeszcze nie chodzi podwójny będzie na pewno przydatny, łóżeczko - ta sama sytuacja, myślałam, żeby nauczyć ją spać już na małym łóżku, ale pewnie by spadła.
 
No właśnie dużo zależy od różnicy wieku, u nas będzie równy rok, więc Jula maszerować sama nie będzie, a na spanie w normalnym łóżku jest jeszcze stanowczo za mała.

Za mną udany dzień, wybrałam się na zakupy do Coccodrillo i upolowałam Julci śliczną kurteczkę jesienną na przecenie za pół ceny :-D
 
U nas będzie za mała różnica wieku, żeby zrezygnować ze zbędnych rzeczy, np wózek - dopóki Jula jeszcze nie chodzi podwójny będzie na pewno przydatny, łóżeczko - ta sama sytuacja, myślałam, żeby nauczyć ją spać już na małym łóżku, ale pewnie by spadła.
U mnie była różnica 10 miesiecy jak urodziła sie Ritka, Filip juz chodził od miesiąca( szybko mu jakoś poszło:tak:) i miałam podwójny wózek. Bo dziecko zanim nauczy sie chodzić dobrze po dworzu to kilka miesięcy 2-3 mija to jeszcze zależ jaka pora roku bo w sniegu to nie tak łatwo. Jezeli chodzi o łóżeczko to przeniosłam Filipa na dół piętrusa jak miał 8,5 miesiąca i było ok, tylko przystawiałam go krzesłem. Są takie osłonki domontowywane do łóżek, warto spróbować.
 
Hej hej, tak dawno nie pisalam, pewnie mnie juz nie pamietacie ;-)
Moje dziewczyny rosna zdrowo, ale jestem doslownie przemeczona tym, ze nie chca sie ze soba bawic... Tzn. mlodsza Tosia chetnie by chciala, ale Marys wszystko jej zabiera i jest czasem taka dla niej niegrzeczna! Caly dzien to dla nas wlasciwie pole walki, a dla mnie sprawdzian sprawnosci psycho-fizycznej, jak podolac ich odmiennym oczekiwaniom i jak nie dopuscic do 100 wojen dziennie :-D;-):zawstydzona/y: Czy moze ktoras z Mam mialaby jakies wskazowki?
 
Hej hej, tak dawno nie pisalam, pewnie mnie juz nie pamietacie ;-)
Moje dziewczyny rosna zdrowo, ale jestem doslownie przemeczona tym, ze nie chca sie ze soba bawic... Tzn. mlodsza Tosia chetnie by chciala, ale Marys wszystko jej zabiera i jest czasem taka dla niej niegrzeczna! Caly dzien to dla nas wlasciwie pole walki, a dla mnie sprawdzian sprawnosci psycho-fizycznej, jak podolac ich odmiennym oczekiwaniom i jak nie dopuscic do 100 wojen dziennie :-D;-):zawstydzona/y: Czy moze ktoras z Mam mialaby jakies wskazowki?
Sencilla wskazówek nie mam ale moge cię pocieszyć, że nie jesteą sama, ja mam to samo w domu. Starszy Filip ciągle wszystko zabiera i bije Ritkę, która reaguje płaczem i histerą. Już czasami ręce mi opadają:no:, no ale cóż trzeba to poprostu wytrzymać.
 
hej dziewczynki
Witam wszystkie nowe mamusie....
a ja mam coś ostatnio podły humor ;/ nic mi się nie chce.... no może oprócz płakania.... najchętniej zamknęłabym się w łazience i przepłakała cały dzień.... ;-(
poza tym dowiedziałam się że może mi grozić cesarka.... przez to że mam łożysko na przedniej ścianie dość nisko położone.... a mnie niestety ta opcja przeraża.... bo ze wszystkim jestem całkiem sama... i nie będzie miał mi kto pomóc.... a wiadomo ze po CC różnie można do siebie dochodzić ;/ no i szkoda mi Nikoli nie dość że nie bede mogła jej poświecić dużo czasu jak cię bąbel urodzi to jeszcze ani na ręce jej nie wezmę ani nie poszalejemy jak dawniej.... eshhh.... a może to przez ten nastrój mam takie podejście.... a może bedzie wszystko dobrze <prosi>

dziewczynki mam do was jeszcze pytanko... jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym?? jak pracowałam to wszystkie składki płacił zakład łącznie z PZU po rozpoczęciu wychowawczego przestałam sobie PZU opłacać... gdzieś czytałam że ciężarne mają prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej.... ale kto w takim przypadku ma mi podbić legitymacje ubezpieczeniową?? i jak jest z opieką dentystyczną?? bo chodzę do dentysty właśnie skończyłam leczyć zęby i teraz stomatolog chce wpisać przeprowadzone leczenie do książeczki więc jak pójdę z niepodbitą to pewnie nie wpisze i się trochę przestraszyłam czy przypadkiem ni będę musiała zapłacić za leczenie??
 
witam
sama mam dwoje dzieci rok po roku Wojtek ma 19 miesięcy, a Hanusia 5 miesięcy.
Przed porodem bałam się że sobie nie poradzę, że Wojtek będzie zazdrosny i w ogóle wszystko co wiąże się z posiadaniem tak małych dzieci.
Okazało się ,że Hanusia jest bardzo spokojnym niemowlakiem, Wojtek uwielbia siostrę, co prawda muszę poświęcić mu więcej uwagi, ale gdy jest mąż to staram się to zrekompensować małej. Teraz chodzimy na basem, więc mamy okazję do zaciśniania więzów. Owszem jest dużo pracy, ale podwójna radość:-)
 
Witam wszystkie mamusie.

Co tu takie pustki ostatnio? ;-)

Ewunia gdzie się podziewasz?

Lisi ja Ci niestety nie pomogę, bo w tym temacie jestem zielona :zawstydzona/y: Jak rośnie brzusio? :-)

Wojtuśihania witamy :-):-):-)
 
reklama
Witajcie!
Chciałam do Was dołączyć.
W kwietni zostanę mamą po raz drugi.
Moja córcia ma teraz niecałe 11 miesięcy.
Szykuje się różnica póltora roku.
Chociaż ciąża jest planowana, to i tak pełno mam lęków i wątpliwości.

Pozdrawiam wszystkie BOHATERKI!!!
 
Do góry