reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mus jablkowy w ok.3 miesiacu

G

goszczaca

Gość
Mam pytanko, lekarz rodzinny(pediatry w przychodni brak) kazal podac mojemu malenstwu po lyzeczce dziennie musu jablkowego ze wzgledu na zatwardzenie, twierdzac ze kiedys sie nie patrzylo tylko dawalo dzieciom (Kubus czul sie dobrze po jabluszku). Teraz moje pytanie brzmi czy ewentualnie moge przepoic malenstwo (soczkiem jablkowym po 4 miesiacu np. bobo frut) np. rozcienczyc woda?
 
reklama
Jak dziecko jest karmione? Jeśli kp to na zatwardzenia częstsze przystawianie. Jeśli mm próbować często podawać wodę. Ani tak wczesne rozszerzanie diety ani soczki zdrowe dla takiego maleństwa nie są.
 
Zgodzę się z Megami- tak wczesne podawanie dziecku innych pokarmów nie jest dobre- jego system trawienny nie jest przygotowany do tego. Misiąc- dwa to w życiou niemowlęcia WIELKA różnica.
Jeśli mały ma zaparcia, spróbuj przepajać go często ciepłą wodą .
 
Bo nie przyzwyczajony. Proponuj czesto, zawsze cos tam wleci a w koncu pewnie polubi/przywyknie.
 
Zgadzam sie z dziewczynami, ja też trzymiesiecznemu dziecku nie dałabym ani musu ani żadnego soczku. Lepiej wodę albo rumianek, moja nie chciała z butelki, wiec jak miałam taki problem to łyżeczką troszkę rumianku jej dawałam. Jeśli karmisz kp to też uważaj co jesz i będzie dobrze :)
 
Ja też w ostateczności dałabym rumianek ale najlepiej wodę. Tak mały organizm będzie trawił jabłuszo bardzo długo, nie ma tak cudownego trawienia jak dorosły że z jabłkiem radzi sobie świetnie. Takie jabłko może go dodatkowo zatrzymać w oddawaniu stolca.


+ erm, tak małe dzieci nie umieją udawać. Nie pomyślałaś o tym że na prawdę nie nadąża pić i na prawdę się dusi? Dziecko 3 mczne nie jest tak mądre aby wiedzieć, że jak zacznie pokasływać to cię przestraszy. Jeśli kaszle i się krztusi to znaczy, że nie jest gotowe do picia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cherie: nie znasz mojego dziecka, wiem kiedy się krztusi albo zachłyśnie, a kiedy udaje, ze to robi... nawet przy znajomych co mają trójkę małych dzieci zrobił tak samo, to też stwierdzili że robi tak żeby się wymigać od picia..dalej dyskutować na ten temat nie będę, temat jest już dawno rozwiązany. Pozdrawiam
 
Do góry