reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mutacja MTHFR 667C>T i PAI-4G

Dołączył(a)
8 Styczeń 2022
Postów
2
Kochane dziewczyny, mam pytanie, jestem kompletnie zdezorientowana i przestraszona. Po dwóch poronieniach postanowiłam szukać problemu. Zaczęłam od trombofilii i kariotypu. Z pakietu trombofilii wyszło mi MTHFR_667C>T Układ homozygotyczny - nieprawidlowy i PAI-1 4G układ heterozygotyczny - nieprawidlowy. Co to oznacza? Jakie są rokowania? Czy miał ktoś podobna sytuację i udało mu się urodzić zdrowego dzidziusia? Co robić dalej?:((
 
reklama

Weroniika

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2021
Postów
43
Być może jest to przyczyną poronień. Mutacja MTHFR_667C>T odpowiada za nieprawidłowe przyswajanie witamin, nieprawidłowy ich metabolizm prowadzący do wzrostu poziomu homocysteiny, a co za tym idzie do wzrostu ryzyka powstania zakrzepów. W tej sytuacji powinnaś przyjmować odpowiedni kompleks witamin w aktywnych formach, które są łatwo przyswajalne. Ja przyjmuje prenatal uno. Mutacja pai również ogrywa rolę w nadkrzepliwosci krwi i patologii w implantacji zarodka, tworzenia mikrozakrzepow. W tej sytuacji zalecane jest przyjmowanie acardu lub clexane. Ja acard brałam cały czas w dawce 75mg.
Nie każdy lekarz uzna to za przyczynę poronień. Ja trafiłam na takiego, który nie był zwolennikiem wprowadzania leków i mnie do tego zniechęcał. Z koleii inna ginekolog acard kazała brać od razu, a clexane od owulacji.
 
Do góry