reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mutacja V-leiden i PAI-1

Ice41

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2022
Postów
2 064
Czy któraś z Was ma mutację V-Leiden w heterozygocie a PAI-1 w homozygocie? Czy bierzecie heparynę, od kiedy i ile? Czy akard też? Mam wizytę pod koniec tygodnia, a miała być jutro. Nie wiem czy nie będzie za późno. Pozytywny test i beta od piątku. Mam jeszcze neoparin i zastanawiam się czy do czasu wizyty go nie wziąć, ale nie wiem, co będzie większą szkodą a pożytkiem. Dodam, że tę ciążę poprzedzają dwa poronienia.
 
reklama
Czy któraś z Was ma mutację V-Leiden w heterozygocie a PAI-1 w homozygocie? Czy bierzecie heparynę, od kiedy i ile? Czy akard też? Mam wizytę pod koniec tygodnia, a miała być jutro. Nie wiem czy nie będzie za późno. Pozytywny test i beta od piątku. Mam jeszcze neoparin i zastanawiam się czy do czasu wizyty go nie wziąć, ale nie wiem, co będzie większą szkodą a pożytkiem. Dodam, że tę ciążę poprzedzają dwa poronienia.
Mnie wyszła mutacja V-Leiden i mam zapowiedziane, że podczas kolejnej wizyty wjedzie heparyna- jestem na długim protokole.
Na Twoim miejscu dobijałabym się jutro do jakiegoś lekarza.
 
Ja co prawda mam pai1 hetero i ona mtfhr hetero ale od pozytywnego testu miałam brać acard i heparynę.
Także dzwon jutro do lekarza i się umawiaj na wizytę.
 
Czy któraś z Was ma mutację V-Leiden w heterozygocie a PAI-1 w homozygocie? Czy bierzecie heparynę, od kiedy i ile? Czy akard też? Mam wizytę pod koniec tygodnia, a miała być jutro. Nie wiem czy nie będzie za późno. Pozytywny test i beta od piątku. Mam jeszcze neoparin i zastanawiam się czy do czasu wizyty go nie wziąć, ale nie wiem, co będzie większą szkodą a pożytkiem. Dodam, że tę ciążę poprzedzają dwa poronienia.

Ja mam pai w homozygocie, acard 150 miałam włączony na cały czas starań a heparynę od testu.
 
Nie dobiję się już nigdzie wcześniej, udało się na środę, ale wzięłam neoparin (miałam jeszcze 3 ampułki). Acard biorę już 2 miesiąc. MTHFR też mam mutację w homo-i jednocześnie heterozygocie, ale biorę folian, więc ok.
 
A cały czas w brzuch?
tak. Lekarz powiedział że w udo mogę robić ale w brzuch najmniej bolało więc zostaliśmy przy brzuchu. Raz w ramię mi położna zrobiła ale to też było nieprzyjemne. Mąż mi robił bo ja się boje zastrzyków, strasznie. Ale jak się dobrze chwyci ten fałd (tak mnjej więcej 5 cm od pępka w boki czy w dół ) i wbije zdecydowanym ruchem to praktycznie nie boli.
 
reklama
Mam Leiden V w hetero i jestem po kilku epizodach zakrzepowych. Od pozytywnego testu heparyna 0.4 profilaktycznie, z tym acardem zauważyłam, że co ginekolog to inaczej mówi. Mój mi nie dał bo powiedział, że często potrafią zdarzać się krwawienia i lepiej nie, ewentualnie dołożymy później.
Teraz jestem na dawce 2 x 0.4 ale to ze względu na nową zakrzepicę.
Zastrzyki przez całą ciąże i w połogu.
Ja nie czekałam na wizytę u swojego gina tylko w dniu bety pojechałam prywatnie w sumie tylko po receptę żeby nie czekac tydzień na wizytę w stresie.
 
Do góry