reklama

mycie buźki

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez kemaya, 16 Listopad 2009.

1. kemaya

kemaya mama wrześniowa 2009

Kochane mamusie!

Jak długo myłyście Waszym maleństwom buźki wodą przegotowaną?
    Albo w ogóle czym myłyście? Smarowałyście jakimiś kremami czy tylko oliwką?

2. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

ja nie myłam przegotowaną wodą tylko rumiankiem.jakieś dwa miesiące.teraz normalnie kranówką(z tym że tutaj woda jest czyściutka, nawet kamień się w czajniku nie robi).a potem smaruje kremem bambino

3. reklama
  4. Camel84

Camel84 Fanka BB :)

Ja myłam przegotowaną dopóki kąpałam w wanience, a kąpałam krótko, bo po 2 czy 3 miesiącach przenieślismy się do dużej wanny i od tego momentu po prostu puszczam wodę z kranu i nią myję buzię.
    Po kąpaniu smaruję oliwką całe ciało, a tłustego kremu używam tylko na dwór jak jest zimno lub ewentualnie jak skóra jest przesuszona. Jestem zdania, że im mniej kosmetyków u niemowlęcia, tym lepiej.

5. sithia

sithia Zaciekawiona BB

Adaś miał AZS więc myliśmy mu buzię wacikiem nasączonym wodą źródlaną a później smarowaliśmy maścią robioną w aptece (na bazie wazeliny, wit. A i cholesterolu - bardzo łagodna) a jak miał zaczerwienioną i bardzo suchą buzię smarowaliśmy maścią ze sterydami (np. elocom)
    teraz tylko myję mu buzię wodą z mydełkiem
    Alicja ma ładną buzię więc tylko przemywam ją wodą źródlaną

6. ewelina975

ewelina975 W&E&P

No pięknie to ja teraz wyjdę na niedouczoną mamuśkę... Ja mojej małej myłam buzię kranówką od samego początku. Teraz ma stwierdzone AZS. Żałuję że nie doczytałam wcześniej:eek:

7. sithia

sithia Zaciekawiona BB

myślę że to nie kranówka spowodowala AZS :-)

8. ewelina975

ewelina975 W&E&P

Ja też myślę że to nie przez kranówkę ;-)

9. doveinred

doveinred my little precious...

Teraz ja bede nie douczona:sorry:. Co to jest AZS? mozeci napisac.
    Ja mylam mojemu malemu przegotowana woda i dolewalam zimnej z kranu, czasami nalewalam odrazu cieplej z kranu. Nic mu nie zaszkodzilo. Czasami smarowalam kremem i oliwka ale zadko.

10. reklama
  11. marczelitto85

marczelitto85 wurcel purcel

Atopowe zapalenie skóry (ang. atopic dermatitis, wyprysk atopowy, kiedyś – egzema, pokrzywka, świerzbiączka) jest chorobą skóry, zaliczaną do chorób atopowych.:-Dteż nie wiedziałam w necie o tym piszą

12. doveinred

doveinred my little precious...

Dzieki. To dobrze ze nie bylam jedyna:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:. Dzieci to kosmos :laugh2:

Poleć forum