reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mycie buźki

kemaya

mama wrześniowa 2009
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2006
Postów
132
Miasto
Co. Galway
Kochane mamusie!

Jak długo myłyście Waszym maleństwom buźki wodą przegotowaną?
Albo w ogóle czym myłyście? Smarowałyście jakimiś kremami czy tylko oliwką?
 
reklama
Kochane mamusie!

Jak długo myłyście Waszym maleństwom buźki wodą przegotowaną?
Albo w ogóle czym myłyście? Smarowałyście jakimiś kremami czy tylko oliwką?
ja nie myłam przegotowaną wodą tylko rumiankiem.jakieś dwa miesiące.teraz normalnie kranówką(z tym że tutaj woda jest czyściutka, nawet kamień się w czajniku nie robi).a potem smaruje kremem bambino
 
Ja myłam przegotowaną dopóki kąpałam w wanience, a kąpałam krótko, bo po 2 czy 3 miesiącach przenieślismy się do dużej wanny i od tego momentu po prostu puszczam wodę z kranu i nią myję buzię.
Po kąpaniu smaruję oliwką całe ciało, a tłustego kremu używam tylko na dwór jak jest zimno lub ewentualnie jak skóra jest przesuszona. Jestem zdania, że im mniej kosmetyków u niemowlęcia, tym lepiej.
 
Adaś miał AZS więc myliśmy mu buzię wacikiem nasączonym wodą źródlaną a później smarowaliśmy maścią robioną w aptece (na bazie wazeliny, wit. A i cholesterolu - bardzo łagodna) a jak miał zaczerwienioną i bardzo suchą buzię smarowaliśmy maścią ze sterydami (np. elocom)
teraz tylko myję mu buzię wodą z mydełkiem
Alicja ma ładną buzię więc tylko przemywam ją wodą źródlaną
 
No pięknie to ja teraz wyjdę na niedouczoną mamuśkę... Ja mojej małej myłam buzię kranówką od samego początku. Teraz ma stwierdzone AZS. Żałuję że nie doczytałam wcześniej:eek:
 
Teraz ja bede nie douczona:sorry:. Co to jest AZS? mozeci napisac.
Ja mylam mojemu malemu przegotowana woda i dolewalam zimnej z kranu, czasami nalewalam odrazu cieplej z kranu. Nic mu nie zaszkodzilo. Czasami smarowalam kremem i oliwka ale zadko.
 
Teraz ja bede nie douczona:sorry:. Co to jest AZS? mozeci napisac.
Ja mylam mojemu malemu przegotowana woda i dolewalam zimnej z kranu, czasami nalewalam odrazu cieplej z kranu. Nic mu nie zaszkodzilo. Czasami smarowalam kremem i oliwka ale zadko.
Atopowe zapalenie skóry (ang. atopic dermatitis, wyprysk atopowy, kiedyś – egzema, pokrzywka, świerzbiączka) jest chorobą skóry, zaliczaną do chorób atopowych.:-Dteż nie wiedziałam w necie o tym piszą
 
reklama
Do góry