reklama

Mycie głowy!

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez Margolis, 15 Sierpień 2007.

1. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

Czy u Was też mycie głowy to koszmarek? U nas odkąd maluchy zaczęły siedzieć w wannie to się zrobiło niefajnie. Szczególnie Natasza strasznie się wścieka przy spłukiwaniu. Za nic nie chce podnieść głowy do góry tylko ją kuli i wtedy chciał nie chciał trochę wody na buzię poleci..... A już położyć się nie da żeby było mycie jak dawniej.... Jak sobie z tym radzicie?

2. mamamarcela

mamamarcela Gość

Margolis u nas jest identycznie. Widziałam w sklepie taki niby kapelusz tylko z wycięciem na główkę specjalny do spłukiwania włosków, muszę taki zakupić.

3. reklama
  4. Marrtruda

Marrtruda mama Romka i Julki

Romek podobnie. Po prostu jedyne wyjście to szybkie mycie glowy bez ceregieli, nawet nie zdąży zapłakać. Jak chluśnie mi się na twarz, to zaraz wycieram i się uspokaja. Te "kapelusze", to może być rozwiązanie, ale czasem efekt jest odwrptny, dziecko się bardziej z tym denerwuje (Julka miała taki).

5. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

u nas kąpiel odbywa się bezproblemowo.Przemo uwielbia się kąpać i spłukiwanie główki raczej mu nie przeszkadza. My używamy od urodzenia J&J top to toe, a Wy dziewczyny szamponu czy podobnego kosmetyku?

6. agga3

agga3 mama Wiktorka :)

U nas większego problemu z myciem główki nie ma. Wiktorek jak skończył 2 miesiące uczęszczał na basen. Tam instruktorka poradziła nam żeby dziecku w wodzie i przy każdrej kompieli ochlapywać wodą twarz. Tak Wiktorek przyzwyczaił się do wody spływającej po buzi przy myciu główki i bardzo lubi sie kompać :-).

7. dzikidzik

dzikidzik mamula MAJULI

Majela też uwielbia kapiele:-), a mycie głowki to nie problem, jak woda spływa jej na buźkę to trochę się wkurza:angry: ale w sekundzie przecieram jej buzinę ręką i jest oki. :tak:
    a wy w wannach macie jakieś maty antypoślizgowe? bo Majula to takie poślizgi robi jak w bobsleju! :szok: pupą jeżdzi po bandzie, albo ślizg na brzuch robi pierdoła:no::eek:
    Margolis Twoje bliźniaki tak stoją w wannie pięknie, u nas byłby juz szpagat!:baffled:

8. Ryba.

Ryba. Fanka BB :)

Filip też uwielbia się kąpać i mycie głowy też nie stanowi problemu, a odkąd kąpie się w łazience (od 4 mies.) to głowę ma płuczoną prysznicem i jak poleci mu woda na buziuńkę to tylko "pufa" buzią i czy ja czy M. nie przejmujemy się tym za bardzo i nie wycieramy mu buzi a M. to nawet nieraz specjalnie poleje mu buźkę, żeby się przyzwyczajał.
    Filip cały czas kąpie się w wanience -takiej dużej- bo nie mamy wanny ani takiego zwykłego brodzika żeby można było zatkać wylew.

9. Cudek

Cudek Ania mama Natalki i Zużi

Nie mamy problemu z myciem głowy, Natalka uwielbia wodę .Sama chlapie na siebie i im mocniej tym fajniej;-). To ja muszę panować , żeby nie wycierać jej buzi ręcznikiem:tak:.
    A matę mamy z Ikeii, świetnie się sprawdza , zero poślizgów. POLECAM:-)

10. reklama
  11. royanna

royanna Szczesliwa mamusia :)

Macius kocha wode!:-):-D:-) W koncu jego mama pochodzi znad morza a i on ma tam staly meldunek:-D
    Jak myje mu glowe, to garnuszkiem leje na nia wode, woda leci mu po buzi a on sie zaciesza! Albo raz na jakis czas mu ja ochlapuje i robie to w formie zabawy, i naprawde nie jest to zaden problem! Jestem z niego dumna! On uwielbia wode w wanience, na basenie, w morzu, jak widzi rzeke czy chocby kaluze:tak:Ale mam nadzieje, ze marynarz z niego nie wyrosnie;-)bo bardzo bym sie o niego martwila:tak:

12. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

Poleć forum