reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mycie ząbków, wizyta u dentysty itp.

dziewczyny nawet 5 latek nie jest w stanie sam prawidłowo i dokładnie umyć zębów.
Ja myję Olivii dwa razy na dzień, potem osa po moim myciu myje swoje ząbki sama przez chwilkę.
Zębów nie lakowałam. Olivia ma zdrowe mleczaki, śnieżnobiałe, co 6 miesięcy chodzimy na kontrole. Nie ma problemów z siadaniem na fotel, bo nie raz widziała jak dentysta leczył mi zęby i jak mama siedzi :)
 
reklama
Ja tez sama myje Julce zęby potem daje jej szczoteczkę i myje sobie ale to raczej w formie zabawy

Mam za to inny problem a mianowicie Julka nie chce słyszeć o płukaniu zębów po umyciu i nie wypluwa pasty:crazy:
Rano myje jej ząbki pasta bez fluoru a wieczorem elmexem ale nakładam odrobinkę i wcieram we włosie szczoteczki
 
mala myje sama zabki bardzo chetnie. chyba dlatego ze lubi sie najesc pasty do zebow i trzeba z tym uwazac.jednak po niej potem lekko poprawiam zeby zobaczyc czy dokladnie umyla.
 
Xawek zaczął płukać jak go tata nauczył... najpierw z przegotowaną wodą ćwiczyliśmy, bo wiadomo że zanim załapie to si etroche opije... a lepsza przegotowana niz kranówa... dopiero jak opanował to płucze kranówą normalnie.
aczkolwiek na poczatku tez nie cchiał... ba! nawet myć nie chciał. tylko paste wysysał zjadał i jezcze chciał ... ale mu jakos przeszlo

za to teraz musimy zaliczyc pierwszą wizytę u dr.ząbka.... bo zobaczylam 2 malutkie kropeczki na jednym ząbku trzonowym....
ale nie wiem jak to bedzie.... bo on straszny panikarz jest i bardzo dlugo oswaja sie z nowym miejscem i ludźmi... napewno nie usiadzie odrazu na fotel i nie da sobie zajrzec....
nie mam pojecia co zrobic... tak czy siak bedzie to dla niego duży stres a ja nie chce go nastraszyc na cale życie :-/
 
Konieczny jest dobry dentysta, taki z podejściem do dzieci.
Mój synek ma bardzo popsute ząbki, lapis na górnych jedynkach i dwójkach, plomby w trzonowych... koszmar. A przecież odkąd wyrosły mu pierwsze ząbki myjemy regularnie, szybko przeszliśmy na pastę z fluorem (elmex dla dzieci), je dużo jogurtów i lubi mleko.
Chodzimy do pedodonty w Medicover w Warszawie, polecam, syn nawet przy borowaniu jest spokojny.
Co do mycia ząbków - czasem u dentysty polecającego Elmex można dostać Kalendarz Szczotkowań. Jest to tablica i naklejki, które naklejamy po szczotkowaniu porannym i wieczornym codziennie, przez osiem tygodni. Po tym czasie powstaje obrazek. Jak któreś szczotkowanie ominęliśmy to w obrazku jest dziura i takie dziury mogą zrobić się w ząbkach jeżeli nie będzie się myć. Zawile napisałam ale myślę, że zrozumiale. Polecam, sposób wypróbowany. Naklejki już się skończyły, a protestów przy myciu nie ma :)
 
niedawno zdecydowalismy się na lapisowanie. specjalnie tego nie widać, bo jest na trzonowych i jedynkach od spodu (jedynki zlamane po uderzeniu), ale dwójki lekko pożókly tak po pierwszym malowaniu. dentystka zalecila 5 smarowan, ale czytalam, ze powinna miec 3. jak bylo u Was? czy znacie stomatologa z bydgoszczy który by zaplombowal ząbki 3-latce?
 
reklama
Ząbki myjemy 2 razy dziennie razem - najpierw Ola sama, potem ja poprawiam.
U dentysty byliśmy pierwszy raz przed 3 urodzinami - dorobiła się już trzech plomb (bardziej to plombowanie ja przeżywałam niż Ola), ząbki ma polakierowane.
Bardzo ważna jest pierwsza wizyta, żeby trafić na lekarza z dobrym podejściem i nie zrazić dziecka. Nam się udało i do dentysty śmiga chętnie
 
Do góry