reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mycie zabkow

czarna784

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Październik 2011
Postów
180
Miasto
Toruń
Hej:)
Slyszalam,ze zaleca sie teraz mycie niemowlakom zabkow juz od samego poczatku,jak tak owy sie pojawi,jakiej szczoteczki najlepiej do tego uzywac i czy potrzebna jest tez pasta,sa jakies specjalne dla niemowlat?
 
reklama
hej
pasta jest chyba dopiero po roku
na pierwsze ząbki najlepiej używać szczoteczki nakładanej na palec, jest najwygodniejsza, dodatkowo można przemywać jamę ustną gazikiem zwilżonym przegotowaną wodą ;-)
 
Ja myje ząbki mojej córeczce od momentu kiedy pojawił się pierwszy ząbek a miało to miejsce w 6 m-cu. Jest specjalna pasta bez fluoru dla maluchów od 6 m-ca życia, nazywa się Nenedent Baby i sprzedawana jest od razu z nakładką na palec. Później przeszliśmy na malutką szczoteczkę dla dzieci i córeczka myje juz sobie ząbki sama, choć często trzeba po niej poprawiać;-);-)
Nenedent Baby, pasta do zębów bez fluoru, 20 ml + szczoteczka - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie
 
Ostatnia edycja:
ja mylam od pierwszego pijawienia sie zabka,jest pasta z ziajki ktora jest wlasnie od pierwszego zabka:) mylam od poctaku normalna szczoteczka dla dzieci.
 
my myjemy zabki od kiedy pojawil sie 2 zabek.uzywamy sylikonowej szczoteczki z canpola i pasty z ziajki od pierwszego zabka.
 
Ja myłam małej ząbki od pierwszego jaki się pojawił pierw szczoteczką na palec a potem tą jordan fajna jest :)
A pastę miałam nenodent czy jakoś tak od pierwszego ząbka.

A ważne jest dla zębów żeby maluch nie zasypiał z butlą.
 
reklama
Do góry