reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mycie zebow, pasta, jak wyplukac buzie

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Chcialam zapytac jak myc zeby w sensie jak wyplukac reszte pasty i co jak ja bedzie polykac paste? I czy pasta elmex od pierwszego zabka jest dobra czy wybrac inna? Dla jego wieku jest na tej pascie zalecenie by myc zabki raz dziennie czy to wystarczy?
 
reklama
A jaki to wiek?
Ja bym od początku myła 2x dziennie. Im wcześniej przyzwyczaisz do mycia zębów, tym później będzie prościej.
 
Chcialam zapytac jak myc zeby w sensie jak wyplukac reszte pasty i co jak ja bedzie polykac paste? I czy pasta elmex od pierwszego zabka jest dobra czy wybrac inna? Dla jego wieku jest na tej pascie zalecenie by myc zabki raz dziennie czy to wystarczy?
Poczytaj sobie o pastach dla dzieci na blogu "Sroka o".. znajdziesz tam analizy składów. Ja na początku myłam zęby pastą bez fluoru, taka którą można połykać bez obaw. Jak syn trochę podrósł to zmieniłam na pastę z fluorem. Od początku myliśmy ząbki dwa razy dziennie. Dentysta nam powiedziała, że wystarczy maleńka ilość pasty do zębów, dosłownie ziarenko. I nawet jak połknie, to nie wyrządzi żadnej szkody.
 
Mój syn od początku używa pasty z fluorem 1000 ppm. Myjemy dwa razy dziennie i też nie wypluwa bo nie potrafi. Te pasty dla dzieci mają takie składniki, że jak nałożysz pasty o ilości ziarenka ryżu to nic się nie stanie jak ją połknie
 
My myjemy 2x dziennie. Ważniejsze niż rodzaj pasty jest regularne mycie. Zwracaj uwagę na oznaczenia wiekowe i będzie ok.
 
reklama
Jak juz dziewczyny pisaly, porownaj sobie sklady past. A co do plukania to nie trzyba tego robic, nawet nie nalezy, ucz dziecko poprostu wypluwac reszte piany z buzi, latwo sie nauczy.
 
Do góry