reklama

Mydełka glicerynowe - ręcznie robione

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez Kasiulka_1980, 18 Marzec 2013.

1. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Witam
    Jakiś
    czas temu trafiłam w Poznaniu na warsztaty na których robiłyśmy mydełka glicerynowe. Świetna zabawa. Przyznam się, że tak mi się to spodobało, że zaczęłam w domu robić takie mydełka. Parę udało mi się nawet sprzedać, ale nawet nie chodziło tu o jakiś zarobek, tylko o to, by były pieniążki na nową glicerynę, która wcale nie jest tania.

Czy ktoś ma juz jakieś doświadczenie w tym temacie i może się nim podzielić?

Zapraszam również do obejrzenia zdjęcia moich prac, na razie są to motywy Świąteczne, za jakiś czas będę próbować robić inne wzory :-)

Moje magiczne mydełka

2. noirel

noirel Fanka BB :)

śliczne :-) chętnie sama bym poszła z dziećmi na takie warsztaty :-)

3. reklama
  4. Kasiulka_1980

Ja własnie byłąm z córeczką na takich warsztatach, kosztowały z tego co pamiętam 20zł, dostaje się mydełko, które się samemu zrobiło.

Musisz poszukać w Warszawie, na pewno coś takiego jest, jeśli chodzi o Poznań, to mogę zorganizować takie zajęcia u Pani u której ja byłam, z tego co wiem musiałaby być grupa 12 osób

Pozdrawiam serdecznie i idę tworzyć dalej :-)

5. noirel

noirel Fanka BB :)

jak urodzę będę szukać bo takie zajęcia z rękodzieła są najfajniejsze,szydełkowanie też mnie bardzo interesuje:-)

6. Kasiulka_1980

Polecam, bo to fajna zabawa :-)

W Poznaniu bardzo często są takie warsztaty

Możesz sobie pooglądać moje prace na moim blogu

Moje magiczne mydełka

7. Kasiulka_1980

Witam :-)

Zrobiłam nowe mydełka - w kształcie motywów dziecięcych.

Jak Wam się podobają?

dscf1569p.jpg dscf1590y.jpg dscf1599mc.jpg dscf1601s.jpg dscf1603b.jpg dscf1607h.jpg dscf1614ca.jpg dscf1617k.jpg dscf1624j.jpg dscf1626g.jpg

8. Kasiulka_1980

9. sill

sill Zaciekawiona BB

Mnie bardzo podabają się misie z motywów dziecięcych. Zwierzaczki. Jak dla mnie przydałyby się też sówki. :)))Będę wścibska jak zapytam jak to się robi??

10. reklama
  11. Kasiulka_1980

Trzeba kupić specjalną masę glicerynową, którą się rozpuszcza w kąpieli wodnej albo mikrofali, potem się barwi i nadaje zapach, zalewa foremki, następnie ok 2 godzin trzeba czekać aż zastygnie a potem... jeszcze 12 godzin muszą dochodzić do siebie :-)

12. PINKA25

PINKA25 mama razy DWA;-)

Kaiulka mistrzyni jestes!!!!!!!!!!! piekne cudowne te mydełka!!!!!!!!!!! ja zrobiłam 2 dni temu ze zwykłego białego mydla zmieszałam jej ze skórką pomaranczową I sokiem z pomaranczy pachną ładnie ale nie az tak intensywnie I schną dzień drugi......chyba cos długo no nic ale ja to pierwszy raz na próbe zrobilam a I Witam Poznań;DD

Poleć forum