reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na basen w nosidełku do kąpania

Aguś1981

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2010
Postów
138
Miasto
Warszawa
Witam, czy któraś z mam przetestowała nosidełko, z którym można kąpać się z dzieckiem w basenie / wodzie innej? Jest to coś o budowie nosidełka, do którego wkładamy dziecko i zapinamy na sobie. Jest wykonane z takiego materiału, jak pianki do pływania. Słyszałam dobre opinie na temat.
 
reklama
Nie wiem czy powinnam się wypowiadać, bo nie miałam z takim czymś do czynienia, szczerze to pierwsze słyszę o takim czymś ;) Ale wg mnie lepsze są kółka tego typu:
http://www.gieldamamy.pl/foto/2012-08-12/IMG_6831.JPG
http://www.solostocks.pl/img/zabka-kolo-do-plywania-dla-dzieci-5209-1142481z0.jpg
Moim zdaniem dziecko jest wtedy bardziej samodzielne, ma więcej możliwości ruchów, a rodzic i tak ma go pod kontrola.
Chyba, ze dziecko baaaaardzo boi się wody to może wtedy bym się zastanawiała nad takim nosidełkiem, ale wtedy nie wiem czy warto go narażać na stres i w ogóle chodzić z nim na basen itd ;)
 
Nosidełko zdecydowanie odradzam, krępuje ruchy dziecka, nie pozwala mu samodzielnie bawić się w wodzie nawet tej płytkiej, sięgać po przedmioty czy bawić się swoimi ulubionymi zabawkami znanymi choćby z wanny.
Zdecydowanie najbardziej polecam coś takiego:
Dmuchane siedzisko BABY SWIM 1-2 lat Aqua-Speed | Asport-Junior.pl
Jest to tak jakby chodzik basenowy, stosowany na płytkie wody, u góry dziecko może spokojnie postawić swoje zabawki natomiast na dole przebiera nóżkami. można spróbować nalać troszkę więcej wody, aby unosił się na wodzie delikatnie lub mniej, aby swobodnie chodził po dnie basenu. Wszystko zależy od nas samych.
 
Do góry