reklama

Na co brakuje Ci czasu - najbardziej?

Temat na forum 'O matko, jesteś kobietą!' rozpoczęty przez aniaslu, 12 Lipiec 2013.

1. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Na co najbardziej brakuje wam czasu wśród codziennych zajęć? Na co chciałybyście przeznaczyć czas gdybyście miały dodatkową godzinę w ciągu dnia?

W pierwszym roku życia mojego synka najbardziej brakowało mi snu. Miałam wrażenie, że już nigdy się nie wyśpię. I pewnie tę dodatkową godzinę przeznaczyłabym wtedy na spanie, a wy?

2. 85justyna

85justyna Fanka BB :)

o tak sen :) na o przeznaczyłabym dwie a nawet 3 godziny :)

3. reklama
  4. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

Przez pierwsze 6 miesięcy życia moich dzieci oczywiście na sen:-) Później brakowało mi czasu na książki. Uwielbiam czytać, ale praca, dzieciaki, potem coś w domu i jak kładłam się do łóżka udawało mi się przeczytać 2-3 strony i padałam. Teraz nadrabiam:-) muszę leżeć

5. Karenka

Karenka Fanka BB :)

hmmm.....na zwykłe "nicnierobienie" :-) potem na dobrą książkę i spanko :tak:

6. wiatraczek

wiatraczek Fanka BB :)

O tak, czas dla mamy pracującej w domu przy dzieciach, czy to małych czy dużych, to towar deficytowy.
    Brakuje na to, by być fotomodelką, elokwentną damą salonową, profesorem nauk takich czy siakich.
    W moim przypadku brakuje nawet na to, by się spokojnie zamknąć w toalecie bez trwogi o to, że maluchy zrobią sobie krzywdę, gdy mama nie patrzy.
    Marzę o wakacjach. Bez dzieci. Od 6 lat wakacje dzieci znaczą dla mnie pracę 24h/24h/7 dni w tygodniu. Czuję się jak złodziej, gdy wyrywam się z domu na godzinę, by zrobić zakupy, wskoczyć po drodze do biblioteki, dać lekcję pianina - tylko to robię bez dzieci. Dodatkowa godzina? Pod warunkiem, że dzieci - wszystkie- mają w tym czasie zapewnioną opiekę, i to nie kogoś, kto tylko gapi się w telewizor, a za podstawę dziecięcej diety uważa słodycze. Bardziej od czasu brakuje po prostu życzliwej duszy, przyjaciółki, mamy, dobrej cioci czy przyszywanej babci/niani.

7. martanicniewarta

martanicniewarta Zaciekawiona BB

Brakuje mi czasu na czytanie książek, kiedyś umiałam przeczytać 4 książki miesiecznie, teraz nawet z jedną jest ciężko :no: Mam nadzieję, że niedługo uda mi się nadrobić czytelnicze zaległości, bo sterta książek rośnie na półce :-D

8. Nanya

Nanya (Samo)dzielna Mama

Brak mi czasu na takie domowe spa ;-) Pracuję zawodowo i sama wychowuję dwójkę dzieci i jak po pracy zrobię obiad, ogarnę mieszkanie i pobawię się z dziećmi, to wieczorem po prostu padam na pyszczek i stać mnie tylko na szybki prysznic przed snem. Wszelkie zabiegi upiększająco-relaksacyjne mogę wykonać dopiero w weekend, a i to nie w każdy. Książkę, czy film jakoś wcisnę, ale już malowanie paznokci sobie czasem odpuszczam po prostu :zawstydzona/y:

9. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

Jakbym miała dodatkową godzinę to bym ją wykorzystała na rozmowę z mężem. Bo tego chyba mi brakuje najbardziej.
    Tylko trzeba by zabrać laptopy, smartfony i telewizor z pola widzenia :blink:. Coby się któreś z nas nie zdążyło podłączyć do swoich pasji zanim byśmy zaczęli rozmawiać :sorry2:.

10. reklama
  11. 99Kasia

99Kasia Fanka BB :)

Najbardziej brakowało mi snu, wiadomo - początki. Później sportu, bardzo za tym tęskniłam :(

12. anawawka

anawawka muśka 2 córek

Ja poproszę o 2 godziny co najmniej;-) - nadrobiłabym zaległości spaniowo-porządkowo ( nie tylko w domu, ale i ze sobą )-czytelnicze, na odstresowanko bym wreszcie skupiła się na ogródku i go doprowadziła do stanu , by cieszył moje oczy, a nie straszył.;-):-D
    Poza tym bym pogadała od serca z małżonem a nie po łepkach jak zwykle, odnowiła znajomości itp. Niestety nie da się rozciągnąć doby, ale ... dzięki wakacjom dzieciaków wreszcie mam trochę właśnie takiego dodatkowego czasu i mogłam się wziąć za ww. sprawy.:tak: Po 5 latach non stop kolor z dziećmi , dzieci odpoczywają z dziadkami, a my próbujemy nadrobić.

Poleć forum