reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

na cycu co 1- 1,5h, odmawia butelki (wcześniej jadł chętnie)- help!

Dołączył(a)
10 Grudzień 2009
Postów
4
Dziewczyny ratujcie, może któraś miała ten sam problem i sobie poradziła. Mały ma 3,5 miesiąca, od 2 tygodni je z cyca co 1- 1,5h i na moje nieszczęście odmawia picia z butelki. Wcześniej ściągałam pokarm i chętnie jadł z butelki, przez 3 dni nawet karmiłam go mieszanką, bo dostawał Luminal na przedłużającą się żółtaczkę, również nie było problemu. Jednak teraz urządza dzikie wrzaski jak wychodzę z domu, nie chce butli, wypluwa smoczek (to akurat plus:)). Może to ząbki? Dużo się ślini, wpycha wszystko do buzi, czasem marudzi przy cycu. Dziąsełka jeszcze nie spuchnięte, na oko nic nie widać. Czy któraś z was przekonała malucha do butli? Próbowałam podawać mleko łyżeczką, ale był wrzask, pipetą to samo:( Pomóżcie!
 
reklama
gdzieś czytałam że mamusia nie powinna karmić z butli na początku przy przejściu na butle bo dziecko czuje od niej pokarm i woli cyca niż butelkę bo jest wtedy bliżej mamy. albo może ma coś nie tak w buzi i boli go jak je? jakieś afki czy coś takiego.
 
też o tym słyszałam, dlatego na początku zabrał się za to mój mąż ale efekt był jeszcze gorszy, mały wrzeszczał na całe gardło aż kaszlał i dostał plam. Jak ja go próbuję nakarmić to trochę płacze i coś tam miele tym języczkiem, ale praktycznie nic nie je (może 10ml). Próbowałam nawet wciskać mu butlę jak już prawie zasypiał ale nic to nie dało:( Karmię Aventem, może jakaś inna butla jest lepsza?
 
Nie wiem czy udało ci sie rozwiązac ten problem ale ja niedawno miałam podobnie, musiałam przejsc na butelke w ciągu kilku dni a mały nawet nie lubił smoczka a co dopiero butelke! (miałam smoczek Aventa a do herbatki butelke tommy tippi). Po protestach zmieniłam butelke na canpol a uspokajacz na NUK i od razu lepiej! Po prostu małemu nie odpowiadał smoczek, no i oczywiście szukał piersi ale jak jej nie dostał to po chwili uspokajał sie i pił ładnie z butelki. Czasami tez pomagało jak na chwilę wkładałam mu opuszek palca do buzi razem ze smoczkiem i jak sie zassal to już nie było problemu. I raz też dałam na koniuszek smoczka kilka ziarenek cukru i też tym go zachęciłam do ssania :)
 
Do góry