reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na jakiej podstawie przydzielany jest zasiłek rodzinny i dodatek opiekuńczy?

KasiaiAlex

Mama Alexa 01.04.2010
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2010
Postów
456
Miasto
Iława, Poland
Witam serdecznie. Napisałam już to pytanie w innym wątku, ale nie spojrzałam wcześniej, że jest instrukcja w przyklejonych.
Chciałabym zapytać, na jakiej podstawie przyznawany jest zasiłek rodzinny i dodatek podczas urlopu wychowawczego. W kwietniu tego roku zasiłku rodzinnego mi nie przydzielono, gdyż dochód mój i narzeczonego nieznacznie przekroczył wymagany próg 504zł. Od października jednak będę na urlopie wychowawczym i nie wiem, czy jako podstawę brany będzie tylko dochód narzeczonego, czy też mój?

Chciałabym też wiedzieć, jakie prawa przysługują mi, gdy wrócę do pracy po urlopie wychowawczym? Czy objęta jestem okresem ochronnym? Czy mogę być zwolniona przez pracodawcę od razu po powrocie do pracy?
 
reklama
czy jako podstawę brany będzie tylko dochód narzeczonego, czy też mój?
Dokładnie rzecz ujmując nalezy sprawozdac dochody obu osób, a następnie Pani dochód sprawozdać jako dochod utracony. W praktyce będzie to oznaczać wyliczenie dochodu na osobę jedynie na podstawie dochodu narzeczonego.

Chciałabym też wiedzieć, jakie prawa przysługują mi, gdy wrócę do pracy po urlopie wychowawczym?
Żadne szczególne.

Czy objęta jestem okresem ochronnym? Czy mogę być zwolniona przez pracodawcę od razu po powrocie do pracy?
Pracodawca musi Pani przyjąć do pracy, ale nawet tego samego dnia moze zwolnić (z zachowanie procedur prawnych).
 
Do góry