reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na jakiej wysokości odczuwacie ruchy?

jjjjjjjjjj1990

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2020
Postów
79
Witam wszystkich :) po dwóch poronieniach dzięki heparynie i lękom jestem obecnie w 21+2 tc. Na USG połówkowym w 19 tygodniu wyszło że łożysko jest na przedniej ścianie wysoko, a córeczka ułożona glowkowo. To co mnie zastanawia to miejsce w którym zaczęłam odczuwać ruchy. Czuję je nisko w dole brzucha, a przy takim ułożeniu zastanawiam się czy nie powinnam czuć ich wyżej. To są takie puknięcia znienacka głównie jak leze po jedzeniu na plecach, dziwne uczucie :) nieraz bardziej z boku coś poczuje ale też nisko. Czytałam że takie puknięcia mogą oznaczać czkawkę ale między jednym a drugim miks czasem z 10 minut więc już nie wiem. Może niepotrzebnie panikuje, lekarz za dwa dni
 
reklama
Ja mam 23+6 i też czułam najpierw takie pukniecia, a teraz już trochę dłuższe i częstsze. Najpierw córka była ułożona glowkowo, teraz jest miednicowo i nogi ma tam gdzie ja pecherz. Bardzo zabawne jak kopię i nagle w sekundzie zachce mi się siku, a za minutę już mi się nie chce.. Albo chciało mi się wczoraj siku jak stałam a jak już usiadlam na WC to wcale. I tak łażę do tej łazienki jak debil posiedzieć sobie na kiblu 👍😉
 
Sam fakt, że łożysko znajduje się na ścianie przedniej może trochę tłumić te ruchy. Ja aktualnie 17+4 i też mam łożysko z przodu a w pierwszej ciąży miałam na ścianie tylnej to jest różnica. Czasami cały dzień nic nie czuję, dopiero wieczorem jak się położę to dosłownie na linii nazwijmy to majtek z niskim stanem czuje delikatne ruchy :) ale co tu chcieć, dzidziuś jest jeszcze nisko :)
 
Również mam łożysko na przedniej ścianie i najpierw pierwsze ruchy jakoś w końcówce 18 tygodnia poczułam nisko i tak jak piszesz - lekkie puknięcia. Teraz (24+6) to już czuję wszędzie. 😄 Ale tak jak piszą dziewczyny, na tym etapie to maluch ma jeszcze bardzo dużo miejsca i fikołki może robić, więc to że na badaniu się ułożyła główkowo to nie znaczy że po wyjściu już nie była odwrotnie. ;)
 
A czy odczuwacie czasem lekkie ciągniecie w brzuchu ból przypominający miesiączkowy? Ja ostatnio tak spanikowałam, bo te bóle kojarzą się z krwawieniem, na szczęście nic takiego nie wystąpiło. Lekarz zalecił w razie czego nospe brać i zwiększyć duphaston do trzech razy dziennie, na szczęście bóle były jednodniowe tylko. Ja po dwóch wcześniejszych stratach jestem trochę przewrażliwiona i byle co mnie niepokoi, dobrze że już jutro wizyta
 
reklama
A czy odczuwacie czasem lekkie ciągniecie w brzuchu ból przypominający miesiączkowy? Ja ostatnio tak spanikowałam, bo te bóle kojarzą się z krwawieniem, na szczęście nic takiego nie wystąpiło. Lekarz zalecił w razie czego nospe brać i zwiększyć duphaston do trzech razy dziennie, na szczęście bóle były jednodniowe tylko. Ja po dwóch wcześniejszych stratach jestem trochę przewrażliwiona i byle co mnie niepokoi, dobrze że już jutro wizyta
Tak, mi się zdarza czasem takie delikatne bóle nadal odczuwać. ;)
 
Do góry