reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

na kłopoty maluszków najlepsza jest wrześniowa porada...

Joanka
chcialam Cie zapytac co robilas z wrastajacymi paznokciami ?
u nas 2 paluszki sa zarozowione, najgorszy stan juz przeszedl
czy oklad z rywanoul pomaga? tak kiedys slyszalam
 
reklama
Gabi, dopiero teraz przeczytałam o twoich kłopotach. Trzymaj się dzielnie kochana i czekaj na decyzję lekarza cierpliwie, i broń Boże nie szukaj info po necie, ja tak robiłam i w jakąs paranoję popadałam, doszukiwałam się u Krzysia wszytkich choróbsk świata.
Będzie dobrze, wybadają ci synka z góry na dół i będziesz miała zaliczonych lekarzy na zapas.
Majka też przerabiała endokrynologa, gastroenterologa, kardiologa itd... Oczywiście za każdym razem okazywało się że dziecko jest zdrowiutkie, lekarze wolą chuchać na zimne i badać badać badać , zamiast domyślać się...
U krzysia mamy podejrzenie zdwojenia nerki lewej UKM i też w styczniu wybieramy się do nefrologa, no i w lutym operacja...

Ineczko, więc tak, byliśmy u chirurga i on powiedział, cytuję, "absolutnie żadnych zabiegów chirurgicznych bo do niczego nie doprowadzą, poza nawrotami".
Zalecenia:
1. jak najczęściej moczyć stópki w wodzie z mydełkiem, np. bambino, ale nie w szarym, bo może być za mocne dla malutkiej - moczenie jest wskazane w stanie zapalnym, zaczerwienieniu, po ustąpieniu, można w czasie kąpieli potrzymać nóżki troszkę dłużej aby przed zabiegami pielęgnacyjnymi skórka koło paluszków była miękka i poddawała się masażowi( o kórym później)
2. okłady z rivanolu mogą pomóc przy opuchniętych paluszkach
3. smarować paluszki wazeliną i masować , swoim grubym palcem w dół, tak aby odchylać od płytki paznokcia skórę która na nią nachodzi, i robić to regularnie aby palec nauczył się w ten  sposób " rosnąć"
4. przy stanie zapalnym dostaliśmy maść detromycynę, ale obyło się
Podobno, ale my tego nie zdążyliśmy wypróbować bo zrobiło się lepiej pomagają bardzo dobrze również:
1. maść tormentiol
2. odginanie patyczkiem do uszu skórki i w kącikach paluszków i nacieranie spirytusem
3. smarowanie lapisem ( pytałam o niego u nas ale niestety ostatnio w aptekach brakuje) podobno dziła rewelacyjnie

Na ostry stan najbardziej pomogło nam moczenie w wodzie z mydłem, mydła było w wodzie tak dużo, że jak zrobiła się zimna to przypominała kisiel.

Powodzenia
Jak już będą paluszki rózowe , masuj Ineczko paluszki wcierając wcześniej wzelinę, ja smaruję kremem Diprobase, który zawiera parafinę i wazelinę ( bardzo dobry również do buźki na spacery)
 
Joanko
serrrrdecznie dziekuje ;D
u nas te paluszki sa takie rozowe, tylko 1 dzien byly takie zaczerwienione bardzo
zastosuje sie do zalecen ;D
a co do diprobase to kupilam niedawno wlasnie do buzki na spacery, ale ten krem strasznie smierdzi :p
 
buziaczka posmarowalam tylko raz, reszte wcieram w raczki
nie podoba mi sie ten zapach, poza tym tam tez jest duzo wody jak na krem na zime
 
dzisiaj obwąchałm Krzysia z każdej strony i jak dla mnie ten krem w ogóle nie ma zapachu, czułam jedynie nutramigen, a co do wody ??? ja nie mogęrąk domyć z tej wazeliny przez kilka godzin więc o przymarzaniu buźki nie ma mowy... Stosuję go u Majki od roku i jej buzia jest zawsze gładziutka i rumiana.
Widać co buźka to opinia ;) ;D
 
to ja mam krem o tej nazwie, ale nie jest tlusty i nieprzyjemnie pachnie na poczatku, a po kilku minutach zapach wietrzeje ???
 
reklama
Do góry