reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na pogodę i niepogodę czyli pomysły na zabawy z maluchami

reklama
hej

a chciałam się podzielić ulubioną ostatnio zabawą Tomcia, może ktoś skorzysta, po angielsku jest co prawda, ale prosta

Tick tock, tick tock, I'm a little cuckoo clock.
Tick tock, tick tock, (przechyla się dziecko na boki)
Stop! What time is it?
it's one o'clock. (pokazuje się palcem godzinę)
Cuckoo! (podnosi się dziecko w górę) i tak można aż do 12 jak ktoś ma siłę


margerita - moze któres ci się spodobają - Tomcio uwielbia i w większośc cos tam pokazuje w miare sensownie
Head, Shoulders, Knees, and Toes - YouTube
Incy Wincy Spider (itsy bitsy spider) - nursery rhymes and children songs - YouTube
Once I Caught a Fish Alive - nursery rhymes and childrens songs - YouTube
I'm a dingle dangle scarecrow - YouTube (jego ukochana)
If you are happy - YouTube
 
dzieki kahaa! czgoś takiego szukałam :) wkurza mnie to, ze czesto na necie sa jakies piosenki niby dzieciece a tekst jest dorosly, wrrr. albo jak jest piosenka i tylko obrazek pojedynczy.....
 
Hejo Mamuśki mam pytanko

A jak Wy teraz spędzacie czas z dzieciaczkami i nie chodzi mi o spacerki i place zabaw.
 
Sarisa jak siedzę z Oliwią w domu to angażuję ją do pomocy, a jak mamy wolny czas to się bawimy, układamy klocki, malujemy, czytamy, śpiewamy, myjemy rączki, bawimy się w pociąg z daleka, koło młyńskie, tańczymy, karmimy miśki, gotujemy w jej kuchni zupki i takie tam, ubieramy misie, wozimy w wózku :-) Co wpadnie do głowy to realizujemy.
 
ja z Leane to ukladamy puzzle w ksiazeczkach , czytamy duzo, rysujemy, odrysowywuje jej raczke w zeszycie ktory jej dalam do bazgrania a4, rysuje jej autko, zyrafke, sowe, a glowne zainteresowanie Leane to samoloty i dzwigi... wczoraj nad jeziorem sie napatrzec nie mogla bo jest jakies 20 km od lotniska i stary samolotw widac jak sie wznosza w chumry... full euforia:))) duzo gramy w pilke, a ostatnio sie cieszy jak robimy kosi lapki:ppppppp wyglupia sie ze mna na moim lozku w sypialni, robi fikolki, chowa nogi pod koldre i mam ich szukac , albo zgaduj zgadula w ktorej rece jest np papierek, no i dzisiaj schowala tak lancuszek meza i udaje ze nie widze ze pol jej wisi z reki i mowie ze nie wiem gdzie jest a Leane chowa go pod koldre otwiera obie rece i po polsku " gdzie jest?? nie ma!!!!!!!!" i smiech:))) no i lubi "sprzatac" wyciera kurze... najpierw z podlogi a potem buzia swoja....no i uskutecznia poscigi za kotem i "oggie mimi" i przytula czolo do kociego nosa zeby ja posmyrla kotek wasami:)))))
 
RENATA fajne :-):-):-)

u nas przede wszystkim puzzle i "pisiu" na tapecie. Zbieram się ciągle do zamówienia memory ze zwierzątkami, gdyż to co mamy jest już w opłakanym stanie, więc pewnie niebawem właśnie nowa układanka będzie zajęciem nr.1 :-D
 
MAKUC ja mam memory super prawdziwe zdjecia zwierzatkow mlodych i doroslych , domowych i dzikich. puki co jej zabawa polegan a tym ze te co umie to mowi co to, udaje glosy a tych co nie umie jeszcze to pyta co to jest po 100 razy, i rozkladam ja "otwarte" na podlodze i kaze poszukac np osiolka, owcy, zyrafy, psa. albo wybiore 6-8 obrazkow odwroce i pokaze jej jeden i odwroce spowrotem i kaze jej szukac np kotka i ona odkrywa i szuka.
 
reklama
Do góry