reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na rozstępy- polecam.....

olejek do masażu dla ciężarnych firmy Frei! Mam 5 małych rozstępów na brzuchu, wyszły na 2 tygodnie przed porodem; używam też peelingu pod prysznic do walki z cellulitem oraz z tej samej serii olejku do masażu, rewelacja!!! I do tego tak ładnie pachnie!
 
reklama
Ja od 3 mca uzywalam balsamu przeciw rozstepom z Kolastyny, rozstepy mam ale bardzo niewiele pod pepkiem a wiem, ze u niektorych kobiet sa gigantyczne. W sumie jestem zadowolona z tego balsamu. Kupilam tez oliwke do specjalnego uzywania w ciazy z Rossmanna ale uzylam jej tylko raz, zapach okropny, fatalnie wchlaniala sie. Po ciazy uzywalam masci na blizny (do kupienia w aptece) zapach ohydny, ale dziala, szybko rozstepy bledna.
 
Ja podczas obu ciąż używałam zwykłego balsamu nawilżającego tyle że systematycznie i zero rozstępów, ale może to też kwestia braku skłonności ;-)
 
Moja koleżanka polecała mi Elastin-Q (stosowała go przez całą ciążę i ma tylko niewielkie rozstępy na piersiach :tak:), ale ja miałam problemy z dostaniem go. Dlatego będąc w 3 miesiącu ciąży, zaczęłam stosowć raz dziennie krem przeciw rozstępom Fissan. Niestety musiałam z niego zrezygnować, ponieważ na moim ciele pojawiała się wysypka. Zaopatrzyłam się więc w krem "Mamma Mia" Ziajka, którego używałam do końca ciąży (też raz dziennie):tak:.
W ciąży przytyłam 23 kg, a mam tylko niewielkie rozstępy (na brzuchu koło pępka i na udach), które pojawiły się dopiero po porodzie :tak::-(.
 
maagdallenkaa Specyfik nazywa sie Pharmaceris Foliacti. Z tej samej serii jest też krem dla kobiet w ciąży do pielęgnacji biustu. Oba rewelacyjne jeśli chodzi o zapach i wchłanianie. Polecił mi je znajomy farmaceuta i tak sobie używam... narazie (odpukac w co się da) rozstępów u mnie nie ma, chociaż przytyłam juz prawie 20 kg. Zobaczymy co będzie jak urodze, bo słyszałam że większosc kobiet w ciązy nie ma rozstępów albo ma malutkie, widoczne robią sie dopiero po porodzie :( Co do ceny tych upiększaczy to kosztują okolo 30-40 zł. Zależy gdzie sie kupuje.
Próbowałam używać też olejku przeciw rozstępom z Babydream ( tylko w rossmanie) i stwierdzam że to jakaś porażka... drogi nie jest bo kolo 10 zł ale wszystko mnie po nim swędziało, gryzło, drapało, wysuszał skórę, a na ciuchach i pościeli zostawały tłuste plamy bo wchłanianie jest zerowe.
 
reklama
Ja mam tendencję do rozstępów - sporo na udach i pośladkach. Kiedy zaszłam w ciążę sama nie wiedziałam co stosować. Koleżanka, która wtedy było co dopiero po porodzie poleciła mi Miraculum Termiczne Spa MASŁO DO CIAŁA Satynowe stwierdzając, że nawet oliwka tak nie nawilża ciała. Cudnie pachnie, świetnie się wchłania, a skóra jest jak aksamit. Stosowałam całą ciążę. Zero rozstępów na brzuchu i piersiach :-). Chyba byłam nie świadoma...druga koleżanka oświeciła mnie, że nie powinnam była tego stosować gdyż zawiera kofeinę (stymuluje proces spalania tkanki tłuszczowej). Hmmm...jakoś nie widzę skutków ubocznych...chyba, że podziałało na moją głowę ;-)
 
Do góry