reklama

Na wszystko mowi tata...

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Owca70, 26 Styczeń 2010.

1. Owca70

Owca70 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam wszystkie mamusie. Moja corka ma skonczone 16 miesiecy (wczesniak z 33 tc) i na wiekszosc rzeczy mowi... tata. Oczywiscie na tate tez - rozpoznaje :-) Slowo mama czasem sie pojawia ale bardzo rzadko. Jak cos chce to wyciaga raczke a nie mowi. Jak mam zmotywowac mojego brzdaca do mowienia? Czy mam sie juz martwic? Wiem ze rozumie co do niej mowie - jak np. prosze zeby przyniosla zolta kaczuszke czy gdzie jest miś? Ale nie chce gadac po „naszemu”. Gada po swojemu, intonuje, slychac w tym znaki zapytania, ze cos opowiada tyle ze ja nic nie rozumiem... Ania

2. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    twoje dziecko jest jeszcze małe, nauczy się, mój aduś tez miał taki okres na wszystko mówił mama nawet na tate i nauczył się, trzeba tylko dużo i do skutku powtarzać nie masz powodu do zmartwień moj maly ma 27 miesięcy i nie bardzo gada wiec ja sie denerwuje a ty ćwicz z mała nauczy sie:-)

3. reklama
  4. MatMaks

MatMaks Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój synek ma 14miesięcy i też nie bardzo chce się komunikować po naszemu. Ciągle tylko słyszę mama i mama, ale nic poza tym. Staram się z maluchem rozmawiać, żeby osłuchał się i może w końcu też zacznie mówić. Wydaje mi się, że jak ze wszystkim przy rozwoju małego dziecka - trzeba duuużo cierpliwości, ale w końcu będą efekty. Powodzenia Tobie i sobie życzę :-)

Poleć forum