reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na wszystko mowi tata...

Owca70

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2008
Postów
45
Witam wszystkie mamusie. Moja corka ma skonczone 16 miesiecy (wczesniak z 33 tc) i na wiekszosc rzeczy mowi... tata. Oczywiscie na tate tez - rozpoznaje :-) Slowo mama czasem sie pojawia ale bardzo rzadko. Jak cos chce to wyciaga raczke a nie mowi. Jak mam zmotywowac mojego brzdaca do mowienia? Czy mam sie juz martwic? Wiem ze rozumie co do niej mowie - jak np. prosze zeby przyniosla zolta kaczuszke czy gdzie jest miś? Ale nie chce gadac po „naszemu”. Gada po swojemu, intonuje, slychac w tym znaki zapytania, ze cos opowiada tyle ze ja nic nie rozumiem... Ania
 
reklama
twoje dziecko jest jeszcze małe, nauczy się, mój aduś tez miał taki okres na wszystko mówił mama nawet na tate i nauczył się, trzeba tylko dużo i do skutku powtarzać nie masz powodu do zmartwień moj maly ma 27 miesięcy i nie bardzo gada wiec ja sie denerwuje a ty ćwicz z mała nauczy sie:-)
 
Mój synek ma 14miesięcy i też nie bardzo chce się komunikować po naszemu. Ciągle tylko słyszę mama i mama, ale nic poza tym. Staram się z maluchem rozmawiać, żeby osłuchał się i może w końcu też zacznie mówić. Wydaje mi się, że jak ze wszystkim przy rozwoju małego dziecka - trzeba duuużo cierpliwości, ale w końcu będą efekty. Powodzenia Tobie i sobie życzę :-)
 
Do góry