reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na zdrowie ! -czyli co stosować jak nas choroba rozklada

reklama
Amandla :szok: sposób na musztardę niezły :-D nigdy nie słyszałam ...

A wodą z solą równie dobrze można robić inhalację ... pomaga na katar :tak:
 
INHALACJE NA KATAR I KASZEL

Do dwóch litrów wrzątku wrzucamy :
2 czubate łyżki septosanu ( 2 części tymianku , 1 część szałwii , 1 część mięty pieprzowej )
1 łyżka soli kuchennej ( kaszel mokry )
lub bocheńskiej ( kaszel suchy )
1 tabletka Emska ( sól emska do kupienia w aptece )
Gotować pod przykryciem na małym ogniu kilka minut .
pod koniec gotowania dodać kila kropel olejku eukaliptusowego lub innego eterycznego
Potem duży ręcznik na głowę i wdychać ...

PS : nie robiłam nigdy , przepis dostałam od siostry
 
DEziewcyzny polecm syrop z czosnku i cytryny i miodu dzial cuda ja jestem zdrowa terz tylko pije profilaktycznie z w sozku jestem jeden dzien lezenia plackiem i picie syropu wow ;]
 
ciekawe sposoby macie!
to moczenie nóg to chyba nie zaszkodzi - w ciąży nie wolno się "całemu" kąpać w gorącej wodzie...
chcę Wam tylko powiedzieć,żebyście uważały na ZIOŁA!! np.podbiał i tymianek (główne składniki wielu tabletek na gardło) odklejają łożysko!! Ja jestem zwolenniczką ziół i stosuje je na wszystko,dosłownie,ale w ciąży odpuszczam sobie większość,bo się boję. Zostaje przy miodzie,rumianku,cytrynach i czosnku - to bezpieczne. (p.s. nie jadać samego czosnku tylko np.na chlebku z masełkiem rozkroić ząbek,bo wasze żołądki nie wytrzymają tego)
nie wiem czy któraś pisała,ja polecam:
- czosnek na chlebku
- wieczorem łyżeczkę miodu rozpuścić w pół szkl. letniej,prawie zimnej wodzie i wypić dopiero rano
-w razie kataru,rozgnieść czosnek i w szklance koło łóżka postawić
- maść majerankową
(dwa ostatnie to sposoby na leczenie małych dzieci,ale tylko takie możemy hehe)
- z kupnych do nosa euphobium ciężarne mogą
o syropach z cytryn itp pisałą Kasiurek więc nie będę powtarzać:p
 
Sześć ząbków czosnku (przez praskę), 3 łyżki miodu, sok z 2 cytryn, pół szklanki ciepłej wody -> zakręcić, wymieszać w słoiku, zostawić do "przegryzienia", po 3 godzinkach można pić; NATURALNE I Zdrowe ;]

dziewczyny a ile tego pić? w sensie łyżeczka, łyżka stołowa, ile razy dziennie :confused: (???) tak żeby było skuteczne bo dziś coś mnie zaczyna brać i zrobiłam już miksturkę
 
Anula ja zrobiłam z połowy porcji (tylko machnełam się i zamiast połowy cytryny to całą wycisnełam). Piłam po 3 łyżki stołowe dziennie (rano, po obiedzie i na wieczór) - 3 dni i po choróbsku :tak: nawet córka to z chęcia piła ;-)
 
reklama
Sześć ząbków czosnku (przez praskę), 3 łyżki miodu, sok z 2 cytryn, pół szklanki ciepłej wody -> zakręcić, wymieszać w słoiku, zostawić do "przegryzienia", po 3 godzinkach można pić; NATURALNE I Zdrowe ;]

dziewczyny a ile tego pić? w sensie łyżeczka, łyżka stołowa, ile razy dziennie :confused: (???) tak żeby było skuteczne bo dziś coś mnie zaczyna brać i zrobiłam już miksturkę

ja pilam 2 łyzki stołowe(do zupy) 3 razy dziennie ;]

i w sumie popoludniu wieczorem i w nocy ( przy okazji siusiu )sie na napilam i dnia nasdtepnegfo rano stalam na nogach polecam ;] acha ja ten czosnek po 4 godzinach w lodowcy wylowilam balam sie ze bedzie gnic


EDIT : ja dalam 5 czosnkow i 3,5 lyzki miodu i pol cytryny wiecje niz w przepisie ;] mnie smakowalo
 
Do góry