reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na zdrowie - czyli co stosować jak nas choroba rozkłada.

lastpetunia1

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2016
Postów
55
Dziewczyny , zakładam nowy temat, porady skopiowałam z poprzedniej grupy na której byłam jak spodziewałam się pierworodnej ;-)
Temat dotyczący porad zdrowotnych, przepisów na syropki i cała resztę mikstur,które mają nam pomóc i wrócić do formy gdy nas złapie jakieś choróbsko.

1. Jeśli masz w domu mleko, cytryny, czosnek i miód to działaj!!! Ja polecam gorące mleko z masłem, miodem i czosnkiem, ohyda straszna, ale skuteczne!
2.Sok z cytryny z wyciśniętym czosnkiem, i tę miksturę popijać wodą.
3.Na inhalację, bardzo skuteczny jest pokrojony czosnek, owinięty gazą i taki pakuneczek przytykaj do nosa i głęboko wdychaj, będziesz śmierdziała jak stary dziad, ale trudno ;-)
4. Na ból gardła jest też bardzo dobry syrop z cytryny, posiekaj ctrynę zasyp cukrem i doprowadź do wrzenia, aż sie zrobi syrop.
5. Jeszcze jeden przepis na syrop, oczywiście możesz zmniejszyć proporcje:
pół szklanki miodu spadziowego (lub innego naturalnego)
sok wyciśnięty z 4 dużych cytryn
4 spore ząbki czosnku
Przygotowanie jest proste. Miód możemy lekko ogrzać w naczyniu z ciepłą wodą. Nie gorącą – tylko ciepłą – miód traci swoje właściwości lecznicze i antybakteryjne jeżeli potraktujemy go mikrofalami albo temperaturą wyższą niż 50 stopni. Następnie dodajemy sok z cytryny i zgnieciony w prasce czosnek. Najlepiej robić to w słoiku który po zakręceniu trzeba potrząsać żeby wszystko dokładnie się wymieszało. Możesz użyć do tego miksera, ewentualnie dodać łyżkę przegotowanej, ciepłej wody żeby szybciej Ci to mieszanie poszło.
Po wymieszaniu odcedzam czosnek.
Syrop można przechowywać w lodówce kilka tygodni więc dobrze jest robić niewielkie porcje a często.
Dorośli po jednej łyżce rano i wieczorem, dzieci w tych samych porach tylko po małej łyżeczce.

6. Sześć ząbków czosnku (przez praskę), 3 łyżki miodu, sok z 2 cytryn, pół szklanki ciepłej wody -> zakręcić, wymieszać w słoiku, zostawić do "przegryzienia", po 3 godzinkach można pić; NATURALNE I Zdrowe ;]


7. Imbir (korzeń) obraz ze skóry, pokroić w bardzo drobną kostkę, zalać go sokiem z cytryny i włożyc do lodówki po 30 minutach dodawać do gorącej herbaty lub zalac wrzątkiem, można dodać miodu.






Z mniej naturalnych produktów polecam syrop prenalan i czosnek z kapsułkach dla tych co nietrawią czosnku ;]


Ból i drapanie w gardle porada z gazety "M jak Mama" złagodzi płukanie naparem z siemienia lnianego albo rumianku;
można też użyć ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny albo octu jabłkowego (1 łyżeczka na szklankę wody)
Syrop z cebuli (na drapanie w gardle i kaszel): 2 cebule posiekać, wymieszać z 2 łyżkami cukru, odstawić na godzinę, aż cebula puści sok. Pić po łyżeczce kilka razy dziennie; jeśli umoczy się w nim wacik i przyłoży do dziurki w nosie, pomoże też na katar ;-)

Na katar z serii skarpetkowej ;-)
● do skarpetek wsadzić plasterki cytryny i założyć skarpetki na noc, podobno nawet gorączkę zwalczą :-)
● wode z solą, bardzo gorącą wodę wlewamy do miski, garśc soli i moczymy nóżki aż woda zacznie sie chłodna robic a później nakładany skarpety i kic do wyra i sie wygrzewamy aż siódme poty z nas lecą na drugi dzien juz katar nie jest tak meczący i lejacy a jak powtórzymy nastepnego dnia to katar prawie przechodzi.


INHALACJE NA KATAR I KASZEL
Do dwóch litrów wrzątku wrzucamy :
2 czubate łyżki septosanu ( 2 części tymianku , 1 część szałwii , 1 część mięty pieprzowej )
1 łyżka soli kuchennej ( kaszel mokry )
lub bocheńskiej ( kaszel suchy )
1 tabletka Emska ( sól emska do kupienia w aptece )
Gotować pod przykryciem na małym ogniu kilka minut .
pod koniec gotowania dodać kila kropel olejku eukaliptusowego lub innego eterycznego
Potem duży ręcznik na głowę i wdychać ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Na kaszel - syrop z buraka.
Dwa buraki obrać i zetrzeć na tarce jarzynowej, dodać 2 łyżki miodu i sok z 1 cytryny. Można też dodać kilka posiekanych ząbków czosnku (moje dzieci nie lubią tej wersji ;) ). Odstawić na 2-3h do lodówki, a potem przecisnąć przez np tetrę i zlać do słoiczka. Trzymać w lodówce i pić po 2 łyżki 3x dziennie.

Na katar - oliwa czosnkowa.
Kilka ząbków czosnku posiekać i zalać oliwą. Zostawić na noc a potem smarować nią podeszwy stóp kilka razy dziennie i na to grube skarpety. Moje dzieci dzięki temu w nocy nie mają problemu z zapchanym noskiem.

Srebro koloidalne jonowe - do picia, do nosa, do uszu, do nebulizatora - na każdą infekcję. To naturalny antybiotyk.
 
Dziewczyny czy któraś z was spotkała się z przyzwoleniem na korzystanie z xylometazoliny lub oxymetazoliny w przypadku gdy wszystkie inne metody zawodzą?
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z was spotkała się z przyzwoleniem na korzystanie z xylometazoliny lub oxymetazoliny w przypadku gdy wszystkie inne metody zawodzą?
lookata to na katar? a bierzesz progesteron (sorry ale nie pamietam)? ja biore duze dawki i to na najwieksza na noc i mam od 6 tyg katar (wlasnie w nocy). Moja lekarka ogolna polecila mi Buderin. Twierdzi ze mozna w ciazy a ona jest bardzo ostrozna. Jeszcze nie powiem ci czy zadzialalo bo wczoraj kupilam ale zasnelam wieczorem na kanapie i zapomnialam zastosowac:)))

Zeby do czegos dojsc trzeba wyruszyc w droge
 
Do góry