reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nabial po skazie bialkowej

Elzu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Luty 2010
Postów
2 599
Nasz Julek juz niedlugo bedzie mial 2 latka, alergolog powiedzial, ze zaczniemy wprowadzac nabial, ostatnio zdarzylo sie ze sprobowal "zakazanych" produktow i wszystko bylo ok, wiec chce zaczac juz wprowadzac, macie jakies rady? Od czego zaczac? Narazie nie je nabialu, a pije nutramigen.
 
reklama
Elzu czy alergolog nic nie sugerował ? Julek ma alergie na białko mleka krowiego ? czy na laktozę ? Nie podajesz mu masła ?
Spróbowałabym mu podawać jogurt naturalny lub twarożek w ilościach śladowych: łyżeczka i obserwacja :-)
 
ja tez u moich dzieci zaczynalam od jogurtow , starszemu skaza minela dosc szybko a mlodszemu przeszla niedawno dopiero. milo jest moc dawac dzieciom normalnie mleko , kakao , czy jajecznice ;-)
 
alergolog powinien dac wytyczne, w końcu jest lekarzem prowadzącym a dieta w przypadku naszych dzieci jest lekarstwem, nasza alergolog daje liste i ilości jak możemy wprowadzać do diety nowości - konkretnymi produktami
z wprowadzaniem mleka trzeba niezwykle uważać, pisze to dlatego, że moje dzieci maja alergie niezalezna od Igę i objawy alergiczne to zaśluzowanie górnych dróg oddechowych - tego nie widać i to jest największy problem przy ocenie, czy "przechodzi"
syn je juz zółty ser, ale córka nadal nie toleruje - własnie ser zółty był przez naszego lekarza proponowany jako pierwszy produkt do testów - jako że to jest produkt wysoko przetworzony
mozna zaczać od kawałka, nie trzeba od razu plasterka, ser ma być podgrzany :)
 
DO dwoch latek jeszcze 3 miesiace, mamy sie spotkac z alergologiem w pazdzierniku, ale chcialam szybciej zaczac wprowadzac.. dalam jogurt dla niemowlat ale nie chcial jesc, nastepnego dnia zjadl ruskie pierogi (z bialym serem) - przez kilka dni nic sie nie dzialo, pozniej dostal pol nalesnika na zwyklym mleku - minely dwa dni.. jak narazie kupki ok, nie ma tez wysypki. Bede nadal obserwowac.. nadal pije nutramigen, jezeli kolejne pokarmy przyjmie dobrze (maslo, ser zolty) to mysle o powolnym wprowadzaniu innego mleka na zasadzie 5 lyzeczek starego 1 nowego i zwiekszanie dawki jak bedzie ok. Czy tez tak robilyscie? Na jakie mleko najlepiej zamienic?

Escada, przyznam, ze nie wiem do konca na co on jest uczulony, lekarz powiedzial, ze ma skaze bialkowa i kazal nie jesc nabialu no i normalnego mm.
 
to jest nadal małe dziecko, przy ostrej postaci alergii wprowadzanie co do zasady powinno miec miejsce dopiero po 3 roku zycia, dobrze że zaczelaś od gotowanego sera/twarogu, tak trzymaj zobaczysz co będzie dalej - takie mleko jest bardziej przetworzone, inna sprawa to zmiana mleka nie wprowadzaj jednocześnie i twarogu sera i jedocześnie nie zmieniaj mleka - od zmiany musi minac co najmniej dwa tygodnie
i badź czujna jeżeli chodzi o "przeziębienia" t- tez może byc objaw nietolerancji pokarmowej
 
ja zaczęłam wprowadzanie białka od łyżeczki serka, jogurtu, podawałam zabielana zupę, mleko zmieniłam na samym końcu. wcześniej córka piła nutramigen przez 2 lata, dodawałam jej do mleka latopic, probiotyk przeznaczony dla alergików. twarogu nie podgrzewałam, robiłam prowokacje powoli, ale bez zbędnych ceregieli.
 
ja zaczęłam wprowadzanie białka od łyżeczki serka, jogurtu, podawałam zabielana zupę, mleko zmieniłam na samym końcu. wcześniej córka piła nutramigen przez 2 lata, dodawałam jej do mleka latopic, probiotyk przeznaczony dla alergików. twarogu nie podgrzewałam, robiłam prowokacje powoli, ale bez zbędnych ceregieli.
zastanawia mnie sformułowanie bez zbaednych ceregieli - co dla jednego dziecka jest dobre, dla drugiego może być poczatkiem pogorszenia stanu zdrowia
od ostrozności jeszcze nikomu sie nic nie stało
a marsz alergiczny trudno zatrzymać
 
reklama
Córeczka mojej siostry jest alergiczką, siostra dwoi się i troi, żeby urozmaicić jej dietę. Zero objawów alergii zaczęło być po tym, jak małej jedzenie kupuje na ekologicznych targach typu Bio Bazar, więc może tak być, jak u siostry, ze dziecko nie było uczulone na niektórą żywność, tylko wszelkie nawozy itp. które były dodawane do hodowli np. warzyw. Oczywiśćie nie jestem lekarzem, więc proszę ślepo nie podążać za moją siostrą:)
 
Do góry