reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nacisk na szyjke macicy

kasiasysunia

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2014
Postów
120
Hej dziewczyny:) Jestem w 16 tyg. ciąży, to moja druga ciąża pierwsza poroniłam. Teraz lekarz zalecił mi odpoczynek,bo w 8tyg pojawilo sie plamienie, trafiłam na oddział,ginekologiczny. Od 9 tyg. leże w domu i staram sie na siebie uważać, Tak w skrócie moja historia.Niby wszystko przebiegało już sprawnie, ale od trzech dni czuję duży nacisk na szyjkę macicy, mam wrażenie że zaraz cała macica schodzi w dół. Do tego czasami mam takie silne kłucia w pochwie (jakby ktoś wbijał mi kilkanaście igieł w szyjkę) Czy to normalne ? Wiem, że jestem troszkę przewrażliwiona, ale same rozumiecie. Proszę powiedzcie - Czy to normalne takie kłucia i nacisk na szyjkę? Do wizyty u gin co prawda mam kilka dni, ale bardzo się boję. Z góry dzięki za odpowiedź.
 
reklama
Kasiasysunia jeśli mas jakiekolwiek wątpliwości warto sprawdzić na IP. Zwłaszcza po Twoich przejściach. Każda ciąża jest inna. Bierzesz jakieś leki? Brzuch przy tych odczuciach masz twardy, czy miękki?
Mi w ciąży napinał się brzuch, był twardy jak kamień. Ale końskie dawki magnezu pomagały:tak:
Rozumiem co czujesz, bo sama straciłam swoją pierwszą dzidzie.
Trzymam kciuki za Was &&&
 
Hej:) Dziś byłam u lekarza, okazuje się że z dzidziolem wszystko w porządku;) takie kłucia pojawiły się po odstawieniu duphastonu i to jest przyczyna moich bóli. Oczywiście zalecony odpoczynek, zwiększona dawka luteiny, pozdrawiam :)
 
Kasiu - trzymam za was kciuki :tak: do grudnia jeszcze kawałek ale ciąża to wspaniały okres, ciesz się nim na tyle na ile lekarze ci pozwalają :-)
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości konsultuję diagnozę lekarza z innym lekarzem.
Jak byłam w 16tc! (sic!) miałam potężne skurcze, twardnienia brzucha i czułam że lada moment urodzę ten kamień w brzuchu. Dostałam duphaston, końskie dawki magnezu. Po tygodniu zaczęłam czuć poprawę a po trzech zapomniałam o problemie. Teraz lada moment nasza córeczka się urodzi.
 
Ja właśnie przestałam brać duphaston (lekarz kazał odstawić) stąd ta przyczyna nacisku. Minęło trochę czasu i wszystko wróciło do normy :) Jedyne co mnie teraz martwi, że już kilka dni czułam ruchy dziecka, a od 2 dni nic:no: siostra mi jednak tłumaczyła, że ona na początku też nie czuła ruchów codziennie, więc trochę się uspokoiłam :)

Aaaa.. mam pytanie mam do zrobienia, badania na toxoplazmozę - ile takie bdania teraz mogą kosztować ? Orientujecie się może?
 
Do 30zł zależy gdzie będziesz robisz. A nie dostałaś skierowania? Dla ciężarnych to badanie refundowane.


Co do ruchów maluszka - dokładnie tak samo u mnie było. Jeden dzień hiperaktywność zaspokajająca moje pragnienia a później dwa, trzy dni cisza i oczywiście mój spadek nastroju i stres :rofl2: z tymi dziećmi to same zmartwienia, od początku :-p
 
reklama
reklama
Do góry