reklama

nacisk na szyjke macicy

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez kasiasysunia, 25 Czerwiec 2014.

1. kasiasysunia

kasiasysunia Fanka BB :)

Hej dziewczyny:) Jestem w 16 tyg. ciąży, to moja druga ciąża pierwsza poroniłam. Teraz lekarz zalecił mi odpoczynek,bo w 8tyg pojawilo sie plamienie, trafiłam na oddział,ginekologiczny. Od 9 tyg. leże w domu i staram sie na siebie uważać, Tak w skrócie moja historia.Niby wszystko przebiegało już sprawnie, ale od trzech dni czuję duży nacisk na szyjkę macicy, mam wrażenie że zaraz cała macica schodzi w dół. Do tego czasami mam takie silne kłucia w pochwie (jakby ktoś wbijał mi kilkanaście igieł w szyjkę) Czy to normalne ? Wiem, że jestem troszkę przewrażliwiona, ale same rozumiecie. Proszę powiedzcie - Czy to normalne takie kłucia i nacisk na szyjkę? Do wizyty u gin co prawda mam kilka dni, ale bardzo się boję. Z góry dzięki za odpowiedź.

2. Kwiatuszekk23

Kwiatuszekk23 Fanka BB :)

Kasiasysunia jeśli mas jakiekolwiek wątpliwości warto sprawdzić na IP. Zwłaszcza po Twoich przejściach. Każda ciąża jest inna. Bierzesz jakieś leki? Brzuch przy tych odczuciach masz twardy, czy miękki?
    Mi w ciąży napinał się brzuch, był twardy jak kamień. Ale końskie dawki magnezu pomagały:tak:
    Rozumiem co czujesz, bo sama straciłam swoją pierwszą dzidzie.
    Trzymam kciuki za Was &&&

3. reklama
  4. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

5. kasiasysunia

Hej:) Dziś byłam u lekarza, okazuje się że z dzidziolem wszystko w porządku;) takie kłucia pojawiły się po odstawieniu duphastonu i to jest przyczyna moich bóli. Oczywiście zalecony odpoczynek, zwiększona dawka luteiny, pozdrawiam :)

6. s.michalina

s.michalina Fanka BB :)

Kasiu - trzymam za was kciuki :tak: do grudnia jeszcze kawałek ale ciąża to wspaniały okres, ciesz się nim na tyle na ile lekarze ci pozwalają :-)
    Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości konsultuję diagnozę lekarza z innym lekarzem.
    Jak byłam w 16tc! (sic!) miałam potężne skurcze, twardnienia brzucha i czułam że lada moment urodzę ten kamień w brzuchu. Dostałam duphaston, końskie dawki magnezu. Po tygodniu zaczęłam czuć poprawę a po trzech zapomniałam o problemie. Teraz lada moment nasza córeczka się urodzi.

7. kasiasysunia

Ja właśnie przestałam brać duphaston (lekarz kazał odstawić) stąd ta przyczyna nacisku. Minęło trochę czasu i wszystko wróciło do normy :) Jedyne co mnie teraz martwi, że już kilka dni czułam ruchy dziecka, a od 2 dni nic:no: siostra mi jednak tłumaczyła, że ona na początku też nie czuła ruchów codziennie, więc trochę się uspokoiłam :)

Aaaa.. mam pytanie mam do zrobienia, badania na toxoplazmozę - ile takie bdania teraz mogą kosztować ? Orientujecie się może?

8. kasiasysunia

s.michalina trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie u Ciebie :) ;-)

9. s.michalina

s.michalina Fanka BB :)

Do 30zł zależy gdzie będziesz robisz. A nie dostałaś skierowania? Dla ciężarnych to badanie refundowane.

Co do ruchów maluszka - dokładnie tak samo u mnie było. Jeden dzień hiperaktywność zaspokajająca moje pragnienia a później dwa, trzy dni cisza i oczywiście mój spadek nastroju i stres :rofl2: z tymi dziećmi to same zmartwienia, od początku :-p

10. reklama
  11. kasiasysunia

Poleć forum