reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

naciskanie brzucha w ciąży

Jesli wypiał dupcie i plecki to mogliscie czuc bicie serca:tak:ale bardziej mozliwe ze to czkawka..tylko ze czkawke czułabys rowniez po zmianie pozycji maluszka:-)
 
reklama
Moim zdaniem dzidzia wypina sie pupcia, u mnie glowka malenstwa napiera strasznie na szyjke, z resta juz krociutka (1.5cm) i jakos naciskanie na brzuszek mojej dzidzi nie przeszkadza;))) tylko ze mi nie wolno masowac brzusia bo to skurcze wywoluje.... Ale za to malenstwo niezle dokazuje i sie nie martwie na zapas ze moge jej cos zrobic. wiecej optymizmu;)))
 
no własnie czkawka tez nie, bo na czkawke caly brzuch podskakuje, a to tylko w tym jednym miejscu było czuc...
 
a ja mam pytanie troche obok tematu.... pare dni temu moj synus wypial mocno jakas czesc ciala, tak ze mocno napiela sie skora mojego brzucha... lubie go w takiej sytuacji lekko popukac, albo delikatnie nacisnac w tym miejscu brzuch. dziecku w ten sposob krzywdy nie robie, a radocha wielka, jak mi czasem odpowiada delikatnymi kopniaczkami. wiecie jak to jest :) tym razem poczulam wyrazne bicie serca. moja polowa czula dokladnie to samo. po minucie synus sie obrocil i juz nie bylo czuc bicia. czy wy tez kiedykolwiek czulyscie bicie serduszek waszych dziedzi przez brzuch?

wykluczam mozliwosc, ze to moje wlasne serce, bo na prawo od pepka raczej serca nie mam :)
Kilkakrotnie miałam to samo uczucie ( takie pulsujące miejsce :))) )naciskając brzuch ale pomyślałam, że to nie możliwe, żeby to było serducho...))))
 
Witam, jestem obecnie w połowie 20tc, dzis gdy siegałam z podłogi pilota od telewizora oparłam sie górną częscią brzucha(powyzej pepka) o twarde oparcie od kanapy przyciskajac tym samym ta czesc brzucha. Czy mogło to zaszkodzić mojemu maleństwu?
 
Nie, nie sądzę, aby coś się mogło stać- w 20 tygodniu dno macicy sięga ok. 2-3 palce poniżej pępka, więc ucisnęłaś sobie co najwyżej żołądek ;), a poza tym nie wydaje mi się, żeby taki ucisk oparcia kanapy był niebezpieczny- co innego uderzenie w brzuch... Ale u Ciebie nie miało to miejsca, więc powinno być dobrze...:)
Pozdrawiam!
 
a ja mam pytanie troche obok tematu.... pare dni temu moj synus wypial mocno jakas czesc ciala, tak ze mocno napiela sie skora mojego brzucha... lubie go w takiej sytuacji lekko popukac, albo delikatnie nacisnac w tym miejscu brzuch. dziecku w ten sposob krzywdy nie robie, a radocha wielka, jak mi czasem odpowiada delikatnymi kopniaczkami. wiecie jak to jest :) tym razem poczulam wyrazne bicie serca. moja polowa czula dokladnie to samo. po minucie synus sie obrocil i juz nie bylo czuc bicia. czy wy tez kiedykolwiek czulyscie bicie serduszek waszych dziedzi przez brzuch?

wykluczam mozliwosc, ze to moje wlasne serce, bo na prawo od pepka raczej serca nie mam :)

To na 100% była czkawka ;-)
 
reklama
Do góry