reklama

nadanie nazwiska ojcadzien dobry,

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez patrynia, 23 Czerwiec 2010.

1. patrynia

patrynia Aktywna w BB

dzien dobry,

zlozylam pozew o alimenty i ustalenie ojcostwa i dzisiaj przyszlo do mnie pismo z sadu, ze musze uzupelnic braki formalne i musze w ciagu 7 dni zlozyc oswiadczenie czy wnosze o nadanie maloletniemu nazwiska ojca.

Ja chce zeby moje dziecko mialo moje nazwisko, czy to cos zmieni w postepowaniu sadowym? Mam po prostu napisac "nie wnosze o nadanie maloletniemu nazwiska ojca"? Czy to w ogole ma jakies znaczenie czyje nazwisko bedzie mialo dziecko?

I jak pismo takie mam nazwac "pismo przewodnie" czy jakos inaczej? I napisane jest "Prosze powolac sie na sygnature akt" mam gdzies napisac ta sygnature w naglowku czy w tresci pisma wystarczy?

pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

W przypadku gdy rodzice dziecka nie są małżeństwem dziecko nosi nazwisko wskazane w zgodnych oświadczeniach rodziców, składanych jednocześnie z oświadczeniami koniecznymi do uznania ojcostwa. Rodzice mogą wskazać nazwisko jednego z nich albo nazwisko utworzone przez połączenie nazwiska matki z nazwiskiem ojca dziecka. Jeżeli rodzice nie złożyli zgodnych oświadczeń w sprawie nazwiska dziecka, nosi ono nazwisko składające się z nazwiska matki i dołączonego do niego nazwiska ojca. W razie sądowego ustalenia ojcostwa sąd nadaje dziecku nazwisko w wyroku ustalającym ojcostwo.

Jak Pani widzi ma Pani 3 możliwosci - moze Pani wnioskować by dziecko nosiło nazwisko Pani, ojca lub dwuczłonowe. Ostateczną decyzje podejmi sąd.

Co do nr akt sprawy, należy go podac w nagłowku i najlepiej mocno wytłuścić. To co Pani napisze nazywa się pisemem procesowym i tak nalezy je zatutułować.

3. reklama
  4. patrynia

patrynia Aktywna w BB

dziekuje ;]

Poleć forum