reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nadanie nazwiska ojcadzien dobry,

patrynia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2009
Postów
65
dzien dobry,

zlozylam pozew o alimenty i ustalenie ojcostwa i dzisiaj przyszlo do mnie pismo z sadu, ze musze uzupelnic braki formalne i musze w ciagu 7 dni zlozyc oswiadczenie czy wnosze o nadanie maloletniemu nazwiska ojca.

Ja chce zeby moje dziecko mialo moje nazwisko, czy to cos zmieni w postepowaniu sadowym? Mam po prostu napisac "nie wnosze o nadanie maloletniemu nazwiska ojca"? Czy to w ogole ma jakies znaczenie czyje nazwisko bedzie mialo dziecko?

I jak pismo takie mam nazwac "pismo przewodnie" czy jakos inaczej? I napisane jest "Prosze powolac sie na sygnature akt" mam gdzies napisac ta sygnature w naglowku czy w tresci pisma wystarczy?

pozdrawiam
 
reklama
W przypadku gdy rodzice dziecka nie są małżeństwem dziecko nosi nazwisko wskazane w zgodnych oświadczeniach rodziców, składanych jednocześnie z oświadczeniami koniecznymi do uznania ojcostwa. Rodzice mogą wskazać nazwisko jednego z nich albo nazwisko utworzone przez połączenie nazwiska matki z nazwiskiem ojca dziecka. Jeżeli rodzice nie złożyli zgodnych oświadczeń w sprawie nazwiska dziecka, nosi ono nazwisko składające się z nazwiska matki i dołączonego do niego nazwiska ojca. W razie sądowego ustalenia ojcostwa sąd nadaje dziecku nazwisko w wyroku ustalającym ojcostwo.

Jak Pani widzi ma Pani 3 możliwosci - moze Pani wnioskować by dziecko nosiło nazwisko Pani, ojca lub dwuczłonowe. Ostateczną decyzje podejmi sąd.

Co do nr akt sprawy, należy go podac w nagłowku i najlepiej mocno wytłuścić. To co Pani napisze nazywa się pisemem procesowym i tak nalezy je zatutułować.
 
Do góry